Privátní testy Moto3 a Moto2 ve Valencii

Na okruhu Ricarda Torma v pondělí testovaly týmy nižších kubatur mistrovství světa. Podmínky byly náročné díky nižším teplotám, což si vyžádalo hned několik pádů se zraněním. Úřadující šampion Brad Binder si během testování KTM zlomil ruku a Španěl Jorge Navarro si zase pádem vykloubil rameno, což si vyžádá operaci. Poprvé s novým týmem a motocyklem Peugeot testoval v třídě Moto3 Jakub Kornfeil.

Velmi dobře si v testech vede Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia). Japonec byl rovněž ve Valencii nejrychlejším jezdcem, když první den nastavil své maximum na 1'34,761 sekundy. S druhým časem 1'35,790 sekundy je Xavi Vierge (Tech 3 Racing) a třetí výborně jedoucí Francesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46).

Pořádný kus smůly zaznamenal Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), jemuž patří sedmý čas 1'36,443 sekundy. Jihoafričan stačil zajet necelých sedmdesát kol, pak ale spadl a zlomil si ruku. Jen čtyři kola nastavil Jorge Navarro (Federal Oil Gresini Moto2), který havaroval a zranil si levé rameno natolik, že začátkem prosince podstoupí operaci.

15 - Jorge Navarro – Federal Oil Gresini Moto2 – KALEX Moto2 – 1'37,379

Přestup k týmu Estrella Galicia 0,0 evidentně prospěl italskému jezdci Enea Bastianinimu, který byl v pondělí nejrychlejším jezdcem privátního testu nižších kubatur. Ital zajel přes osmdesát kol s maximem na 1'39,762 sekundy. Na druhé pozici je Bo Bendsneyder (Red Bull Ktm Ajo) a třetí Niccoló Antonelli (Red Bull KTM Ajo). Časy do pátého místa zajel vítěz letošní série Red Bull Rookies Cupu Ayumu Sasaki (SIC Racing Team) a Romano Fenati (Ongetta Rivacold).

Poprvé testoval s novým týmem Jakub Kornfeil (Peugeot MC SaxoPrint), který v sedle prototypu Peugeot GP3-16 zajel třináctý čas 1'40,985 sekundy a během dne nastavil celkem pětašedesát kol. Jeho nový týmový kolega a nováček v mistrovství světa Patrik Pulkkinen (Peugeot MC SaxoPrint) byl s časem 1'42,402 sekundy osmnáctý v pořadí.

Privátní test Moto3 – 1.den