Po úvodních trénincích je Salač v kombinaci časů šestý

Španělský MotorLand Aragón během tohoto víkendu přivítal seriál mistrovství světa silničních motocyklů, když se tu jede čtrnáctá Velká cena sezóny 2019. Celkem již třetí Grand Prix na území Španělska dobře rozjel český závodník Filip Salač, který okruh zná z dřívějších závodů. I přes to, že je nováčkem ve třídě Moto3, celý den atakoval přední pozice. Den nakonec ukončil výborným šestým místem s časem 1:59,103 a ztrátou 0,537 s. Vzhledem k tomu, že je na zítra předpovídán déšť, je to pro Filipa předběžný postup do druhé části kvalifikace.

Filip Salač po pátečních trénincích uvedl: „V prvním tréninku jsme se snažili co nejlépe nastavit motorku, ale to se nám moc nedařilo. Hodně jsem se trápil i přes to, že jsem dojel pátý. Neměl jsem z toho radost, protože motorka nefungovala tak, jak bych chtěl. Jel jsem hodně na limitu a motorka byla nervózní. Do druhého volného tréninku jsme udělali změnu, která hodně pomohla. Od začátku tréninku jsem se pohyboval na předních místech. V polovině tréninku jsem měl na použitých pneumatikách lepší čas, než v prvním volném tréninku na nových pneumatikách. Pneumatiky měly najetých nějakých třináct kol a zajel jsem opravdu hezký čas. Na konci jsme nazuli nové pneumatiky a byl čas na zajetí jednoho nebo dvou rychlých kol.“

„Řekl jsem si, že nebudu čekat na skupinu a jel naopak mezi pomalejšími jezdci. Nechal jsem si je trochu odjet a všechny jsem předjel, takže za to jsem rád. Výsledný čas jsem zajel bez slipstreamu, když jsem na dlouhou rovinku najížděl sám. S tím jsem spokojený, motorka fungovala dobře. Vypadá to, že bude zítra pršet, takže by to znamenalo, že dnešní výsledek bude postupem do druhé části kvalifikace. Za to bych byl moc rád. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Dám do toho všechno. Děkuji všem, co mě podporují a drží palce. Věřím, že na to mám a že se blížíme k mému cíli!"

Autor článku obdržel prémii 6 Kč od 3 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist