Pět divokých karet pro Le Mans

Tři piloti v malorážkách a dva v Moto2, to je doplňující sestava pro francouzskou Grand Prix.

Pět divokých karet pro Le Mans
První na listině v kubatuře Moto2 je Josef Kenneth Alexander Cudlin, známý spíše jako Alex Cudlin, který jel už vloni při GP na Phillip Islandu s BQR (30. místo v cíli). Tento Australan je 24 let starý a jezdí za tým Qatar Endurance Racing Team, a právě za tým Katar World Moto2 (QMMF Racing Team) pojede třetí motocykl Moriwaki MD600 vedle stabilních pilotů Mashel Al Naimiho a Ricky Carduse. Jinak je to bratr Damiana (úřadující IDM Supersport Champion a testovací jezdec Suter-BMW Moto1 - MotoGP 2012). Čerstvě vyhrál s motocyklem Suzuki GSX- R 1000  Qatar International Road, a bylo to jeho 13 první místo ze 14 závodů na okruhu v Losailu.

Vedle Cudlina pojede svůj třetí závod Grand Prix na divokou kartu také 17-letý jihoafrický vicemistr supersportů Steven Odendaal , který je jezdí v oficiálním týmu MMX Suter Racing, a který má letos za úkol sbírat zkušenosti a v roce 2012 absolvovat celý seriál šampionátu Moto2. 
Na startu nebudou chybět ani tři zranění piloti z minulého závodu, tedy Ital Claudio Corti - Forward Racing, Skot Kev Coghlan - Team Aeroport de Castello a konečně Němec Max Neukirchner z týmu MZ Racing s motocyklem FTR.

Znamená to celkem 40 pilotů v kubatuře Moto2 - což je maximum povolené momentálně pravidly FIM, když polský "šnek" Lukasz Wargala, jak je označován na různých motoristických webech - stejně jako v Estorilu - nepojede...
Tři jezdce na divoké karty na okruhu "Circuit Bugatti" uvidíme v kubatuře do 125 ccm. Dva jsou z Francie a sice jezdec na snímku, tedy Kevin Szalai, kterého jsme zde viděli už vloni - Q 28., R 23). Ten jezdí letos především závody CEV a byl vloni sice první v bodové tabulce mistrovství Francie - stejně bodů jako Gregory Di Carlo (jelikož ale vyhrál pouze v Magny Cours), tak se úřadujícím šampionem Francie v této kubatuře nestal.

Ačkoliv už má 19 let, tak to pro něho bude premiéra v závodech Grand Prix: domácí Kevin Thobois pojede na žlutém motocyklu Honda RS125R týmu RMS. 

Třetím pak bude mladý Švýcar Patrick Meile, který dojel naposled na 7. místě v IDM této kubatury. Jinak je Meile vítězem ADAC Junior Cup 2008 v Le Mans ho uvidíme na Hondě týmu Albatros Racing.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist