Je Cortese kandidátem na titul mistra světa 2012?

Němec Sandro Cortese jede letos už osmou sezónu v nejmenší objemové kubatuře světového šampionátu Grand Prix. Jak velké jsou jeho šance proti velkému favoritu na historicky první titul mistra světa kubatury Moto3 Mavericku Viňalesovi ze Španělska?

Je Cortese kandidátem na titul mistra světa 2012?
V konečném pořadí loňského šampionátu do 125 ccm obsadil německý jezdec Sandro Cortese celkově čtvrté místo, když dva závody dokázal vyhrát. Poprvé to bylo u nás na Masarykově okruhu, kdy se po 108 startech v závodech Grand Prix konečně postavil na nejvyšší stupeň vítězů. Do té doby od své premiéry ve Španělsku - Jerez 2005, měl sice na svém kontě 7 podiových umístění, ale to nejvíce hodnocené mu stále unikalo.
Samozřejmě, že právě to byl ten správný okamžik pro přestup do Moto2, ovšem konkurence-schopné týmy této kubatury požadovaly minimálně částku 350 000 Euro a tu prostě 22-letý rodák z Ochsenhausenu k dispozici od svých sponzorů neměl. Tak se německý jezdec po roce vrátil do týmu k Finovi Aki Ajovi a v nové kubatuře Moto3 pilotuje letos jeden z celkem devíti továrních motocyklů KTM.
Při prvním závodě Grand Prix Moto3 v Kataru si zajistil Cortese suverenním způsobem Pole position. Ovšem vytoužené vítězství se nedostavilo, to si vyjel největší favorit MS Maverick Viñales, který společně s "Rookiem" Romanem Fenatim už od 5. kola v závodě dominoval. Za vedoucím duem bojovala sedmičlenná skupina o poslední volné místo na podiu. Na konci závodu na 18 kol se zkušený Němec z týmu Red Bull KTM Ajo prosadil a skončil těsně třetí před Salomem, Oliveirou, Khairuddinem, Sissisem, Kentem (trojice jeho týmových kolegů) a Rossim (francouzský nástupce v jeho ex-týmu RTG). 
Cortese je ale natolik realista a ví, že jeho časový rozdíl vůči Viñalesovi je momentálně hodně velký k tomu, aby byl v boji o titul mistra světa tomuto Španělovi s motocyklem FTR-Honda nebezpečným soupeřem: "Rozdíl směrem dopředu byl v Kataru příliš velký a to mě trochu zneklidňilo, když ti dva (Viňales a Fenati - pozn. Bosso) nám vepředu ujeli. Musíme se proto snažit, jak tuto ztrátu do příštích závodů zmenšit. K tomu, abychom porazili Viñalese, musíme hodně tvrdě pracovat", říkal po Kataru celkem jasně pilot s továrním motocyklem KTM.
Jestli se to Cortesemu podaří a časovou mezeru dokáže zmnešit a tím si zachovat reálné šance na titul mistra světa 2012, ukáže už příští závod kubatury Moto3, který se jede 29. dubna v Jerezu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist