GP Portugalska - závod 125 ccm

Neuvěřitelně dramatickou podívanou nám na závěr dnešního motocyklového odpoledne nabídl závod kubatury do 125 ccm. Skvěle si ale vedl i český mladík Jakub Kornfeil - v cíli druhého závodu klasifikován jako 11.

Doslova horrorový závod, to byly dnešní "malorážky", ale stálo to rozhodně za to! Do závodu vůbec neodstartovali pro poruchy motocyklů Savadori a hlavně Koyama. A hned první zatáčka znamenala pro pád konec pro Marconiho s Iwemou. Následoval hromadný pád ve 2. kole, který zavinil Sandro Cortese a byli v něm i Martin, L. Rossi, Kent a Grotzkyj. Do konce zbývalo 20 okruhů a začalo poprchávat. Spadli i Vazquez s Rabatem a rozpršelo se úplně. Závod byl přerušen 16 kol před koncem s následujícím pořadím Terol, Marquez - z 11. místa na gridu (+0.019), Smith (+5.892), a dále Pol Espargaro (+19.881), Moncayo (+20.775), Salom (+23.135), Krummenacher (+27.978), Folger (+29.595), Webb (+38.913) a jako 10. Jakub Kornfeil - ovšem tyto časy nehrají do restartovaného závodu vůbec žádnou roli.

Do restartovaného závodu na pouhých 9 kol bylo připraveno pouhých 16 jezdců. Největší drama ovšem začalo už v zaváděcím kole. Vedoucí jezdec šampionátu Marc Marquez padá a když chce vyjet do nového zaváděcího okruhu - bez kapotáže - tak už svítí červené světlo, což znamená start z posledního místa na roštu.

Po skvělém startu ze 16. pozice se ale Marquez dostává brzy do vedoucí trojice a musí zde čelit dvojbloku týmu Aspar v sestavě Terol a Smith. V posledním kole se Bradley Smith na souboj Terol - Marquez pouze díval ze třetí pozice, ovšem ti dva nejlepší si nedarovali ani centimetr estorilské dráhy. V cíli byl nakonec první Marc Marquez před Nicolasem Terolem, což znamená, že o titulu se bude rozhodovat až ve finále ve Valencii. Třetí dojel "spokojeně" Smith, čtvrtý Folger a pátý Salom. Za ním pak Moncayo (6.), Krummenacher (7.), Vazquez (8.), Webb (9.) a hodně zklamaný Pol Espargaro (10.). Český jezdec Jakub Kornfeil si za výborné 11. místo dojel pro důležitých 5 bodů do tabulky MS.