Folger bez týmu a motorky

Jonas Folger je všemi experty považován vedle Stefana Bradla za největšího současného talenta v Německu. Krátce před zahájením nové sezóny však nad vítězem loňské GP Velké Británie Folgerem visí pověstný Damoklův meč.

Folger bez týmu a motorky
Díky platební neschopnosti jednoho z dodavatelů součástek pro Motorenwerke Zschopau GmbH (MZ) muselo 20 z 56 zaměstnanců továrny přejít na přechodnou zkrácenou pracovní dobu. Aby se nemuselo v továrně propouštět, tak se do normálního provozu převedly finanční prostředky ze závodního oddělení. To postihlo v první řadě 18-letého německého závodníka Jonase Folgera, vloni celkově šestého jezdce mistrovství světa stopětadvacítek.

Za tým MZ měli letos jezdit celkem tři piloti, Švéd Alexander Lundh v kubatuře Moto2 a dva Němci, Jonas Folger z Bavorska a Toni Finsterbusch ze Saska, oba v kubatuře Moto3.
"Byli jsme okolnostmi donuceni, část našeho závodního budgetu investovat do MZ GmbH", vysvětlil obchodní ředitel Martin Wimmer. Závodění Lundha a Finsterbusche není ohroženo, neboť jejich sezóna bude financována ze sponzorských peněz, které oba do týmu přinesli. Folgerovo závodění měl závodní tým financovat z vlastních zdrojů, které nyní nejsou k dispozici a tak se z Folgera stal prakticky přes noc nezaměstnaný a bez motorky. Folgerovi nabídl tým MZ Racing  roli testovacího jezdce, přičemž původně měl Folger jezdit za tento tým Moto2 a dokonce už s motocyklem MZ startoval v závodě CEV v minulém roce, ale Lundh ho nakonec přeplatil.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist