Filip Salač se psychicky necítí dobře. „Nebyl problém v motorce tak, jako ve mně,“ přiznal po GP Rakouska

Filip Salač prožívá smolný začátek sezóny. Po vydařené katarské Velké ceně, kdy skončil osmý, se na trati pouze trápí. Závody v Jerezu a v Rakousku nedokončil, v Brně pak dojel na posledním místě. To se odráží také na jeho psychice. V neděli na svých sociálních sítích přiznal, že si přestává věřit.

„Po dnešku a čtyřech závodech v řadě, kdy jsem nebodoval, je na čase udělat velký změny. Dnes nebyl úplně problém v motorce tak, jako ve mně. Nastavení nebylo ideální, ale můj týmový kolega měl stejný problém, a i tak zajel lépe. Takže se nemůžu vymlouvat,“ ví Filip Salač, jehož kolega z týmu Rivacold Snipers, Tony Arbolino, dokončil závod na sedmém místě.

„Rozdíl mezi nynějšími závody a těmi ve Valencii a v Kataru je ten, že tam jsem letěl hodně silný psychicky. Byl jsem připravený ostatní porazit a věděl, že to dokážu. Ale po dvou nedojetých závodech v Jerezu jsem dostal velkou psychickou ránu a táhne se to se mnou,“ přiznal český závodník, který letos oslaví devatenácté narozeniny.

Druhý závod v Jerezu Filip Salač kvůli zranění kolene nedojel, v Brně pak kvůli nefunkční zadní brzdě musel odstoupit. „Od začátku roku se trápíme s nastavením předku. Na Hondě se jede stylově jinak, když jedete na rychlé kolo v tréninku a pak v závodě. V tréninku plynulost a v závodě tvrdý brzdy. V každý zatáčce jsem na limitu, a když se pokusím předjet, ležím. Musíme zjistit, co s tím. Ale ať děláme, co děláme, neexistuje nic, co by nám vyhovovalo,“ vysvětlil rodák že Všejan, jaké problémy s týmem řeší.

Na závěr přiznal, že na tom vzhledem k letošním výsledkům není dobře ani po psychické stránce. „Momentálně prožívám největší psychické problémy v mojí dosavadní kariéře. Děkuji všem, kteří při mně stojí. Doufám, že se nám povede potíže s motorkou vyřešit, a že si začnu znovu věřit,“ zakončil svou zprávu český jezdec, který si momentálně dává pauzu také od sociálních sítí.

Informace o redaktorovi

Andrea Štipčáková - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 8 Kč od 4 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist