Filip Salač odstartuje po pádu v kvalifikaci do závodu v Sepangu z osmnáctého místa

Filip Salač bude startovat do závodu v Sepangu z osmnáctého místa. Ve třetím volném tréninku skončil patnáctý a musel tak o postup do druhé kvalifikace bojovat v té první. V ní se mu podařilo obsadit druhou pozici, hned v úvodu následující patnáctiminutovky však upadl a souboj o pole position tím pro něj skončil. Nešťastně si navíc pohmoždil ruku, nad jeho případným startem tak visí otazník.

Ve třetím volném tréninku zaznamenal český reprezentant patnáctý čas a pochopitelně nebyl vůbec spokojený. Žádné z jeho kol nebylo optimální, to bohužel resultovalo v nutnost absolvovat první kvalifikaci. V té se naštěstí karta obrátila a Salač hned z kraje zajel velmi slušný čas. Ze všech účastníků byl nakonec druhý nejrychlejší a získal sebevědomí do Q2. Zde měl bohužel pád hned v prvním kole a kromě toho, že nemá žádné naměřené kolo, zhmoždil si ruku a nad jeho zítřejším start ve Velké ceně visí otazník. Pokud by odstartoval, uvidíme ho na gridu v šesté řadě.

„Ráno ve třetím volném tréninku se mi nepodařilo zajet žádné perfektní kolo. V mém nejrychlejším kole jsem neměl ani jeden nejlepší sektor. Ideální čas jsem měl o 0,6 sekundy rychlejší. To pro mě znamenalo, že jsem musel absolvovat první kvalifikaci. V jsem zajel čas hned ze začátku sám a v klidu, dojel jsem druhý. Bohužel pak ve druhé kvalifikaci jsem měl hned v prvním kole pád. Při pádu jsem se snažil držet motorku, která se přetočila a zůstala mi zaseknutá ruka mezi řídítkem a spojkou. Zlomeného tam podle rentgenu nic není, ale nemohu pořádně hýbat s prsty, tak uvidíme, jak mi bude zítra a zda budu schopen jet závod. Hodně to bolí a zatím nejsem schopen udržet řídítka,“ uzavřel sobotu Salač.

Souboj o vítězství v zítřejší Velké ceně rozehrají jezdci kategorie Moto2 od 7:20 hodin středoevropského času.

Informace o redaktorovi

Andrea Štipčáková - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist