CFMOTO v roce 2022 vstupuje do třídy Moto3

Značka CFMOTO se v sezóně 2022 přímo zúčastní seriálu MotoGP, a to s novým týmem ve třídě Moto3.

CFMOTO s podporou partnera Prüstel GP team do závodu zaangažovalo dva piloty v této třídě a za řídítky strojů budou sedět Španělé Xavier Artigas a Carlos Tatay. Ani jeden z nich v této třídě není žádný nováček.

Xavier Artigas – v roce 2019 v GP ve Valencii získal pódiové umístnění a předtím se umístil v první trojce Red Bull MotoGP Rookies Cup. V roce 2021 dokončil celou svoji první sezónu ve třídě Moto3.

Carlos Tatay – jako bývalý šampion podniku Red Bull MotoGP Rookies Cup se stal taktéž vítězem juniorského závodu FIM CEV Junior World Championships, a tak v roce 2022 vstupuje do svého 3. období v Grand Prix.

Zleva: Carlos Tatay – Florian Prüstel – Xavier Artigas.

Závodní okruhové stroje jsou postaveny na základě speciálu KTM RC4, tedy stroje, který již třídu Moto3 vyhrál. Tým tak bude těžit z inženýrských a vývojových zkušeností top technických partnerů.

Tým Prüstel GP team je profesionální, rodinný tým se sídlem v Německu. Za posledních 5 let působení dosáhl vítězství pro John McPheea a mistra světa v roce 2020 – Alberta Arenase.

CFMOTO Racing Development Manager – Su Zhen: „Vstup do seriálu mistrovství světa Grand Prix pro nás znamená nové dobrodružství, ze kterého se velmi těšíme. Jsme vděční za silné partnery, jakým je tým Prüstel GP team a proto víme, že naše postavení v seriálu Moto3 bude velmi konkurenceschopné. Těšíme se na začátek Grand Prix a do budoucna se pokusíme začlenit i do jiných mezinárodních závodů. Zároveň doufáme, že fanoušci, nejen ti v Číně, budou naše působení sledovat.“

Týmový manažer – Florian Prüstel: „Velké díky CFMOTO. Jsme hrdí, že Prüstel GP může spolupracovat na tomto projektu. V dnešních složitých časech po celém světě a složitých pro celý motosport jsme vděční, že máme po svém boku partnera, jakým je CFMOTO. S tímto globálním výrobcem budeme mít skvělou příležitost přinést pro značku ty nejlepší výsledky a tím i mediální zviditelnění.“

Informace o redaktorovi

TZ - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist