Z druhé řady mám velkou radost, říká Filip Salač

Na francouzském okruhu Bugatti v Le Mans odstartovaly páteční kvalifikační tréninky druhý podnik juniorského mistrovství světa FIM CEV Repsol Moto3. Trochu nestandardně se kvalifikační tréninky jely už v pátek. V sobotu je od 7:30 do 7:50 hodin zahřívací trénink, závod pak startuje v 16:30 hodin.

Z druhé řady mám velkou radost, říká Filip Salač

Už od rána nebyly podmínky na trati ideální a počasí se rychle střídalo. Trať byla mokrá a první tréninky doprovázel déšť. Teplota trati celý den nestoupla nad 15°C, teplota vzduchu se pohybovala kolem 11°C. Těžko se odhadovalo jaké nastavení motocyklů a pneumatiky zvolit ale nakonec jsme objeli oba tréninky na mokrých pneumatikách. Na víkend máme pouze dvě sady mokrých pneumatik, takže se těžko taktizovalo. Tým i v takovýchto podmínkách funguje výborně.

V celém prvním tréninku jezdili jezdci za vydatného deště. Filip se potřeboval pořádně seznámit s tratí, na které nikdy předtím nejel. Čas 1'55,458 sekundy byl čtrnáctý nejrychlejší. Na začátku druhého kvalifikačního tréninku byly podmínky na trati mnohem lepší, vydatně pršet začalo až třináct minut před koncem. Lepší podmínky se projevili i na časech jezdců, kteří zrychlili svoje časy přibližně o tři sekundy. To se podařilo i Filipovi, který si časem 1'52,047 sekundy vyjel celkově šesté místo a zařídil si tak výbornou startovní pozici ve druhé řadě.

Páteční kvalifikační program Filip Salač komentoval slovy: „V Le Mans jsme dnes jeli první dva kvalifikační tréninky. Jsem tady letos poprvé a hned první trénink byl kvalifikační, takže jsem prvních pár kol načítal trať a pak jsme dělali nějaká nastavení. Jelo se na vodě, takže jsme připravovali nastavení na mokro. V prví kvalifikaci jsem skončil čtrnáctý. V druhé kvalifikaci bylo sice mokro, ale postupně už to osychalo a my jsme stále jeli na mokrých gumách.“

„V polovině tréninku jsem zajel do boxu udělat nějaké změny na nastavení motorky. Pak jsem vyjel asi jenom na čtyři kola a zajel jsem své nejrychlejší kolo. Potom už byla vyvěšena červená vlajka, díky pádu jezdce, a začaly padat kroupy. Nakonec z toho bylo šesté místo, takže jsem moc rád, protože druhá řada na mistrovství světa juniorů, to je velký úspěch. Věřím, že to využiji zítra v závodě. Chtěl bych poděkovat celému týmů za skvělou práci a všem sponzorům a fanouškům, kteří drží palce a fandí mi.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist