V Estorilu bojovali jezdci FIM CEV Repsol o pozice na startu

Sobota na portugalském okruhu Algarve byla ve znamení nepřízně počasí. Kvalifikační jízdy jeli na mokrém povrchu jezdci světové série juniorů Moto3, jezdci evropské série Moto2 a první kvalifikace European Talent Cupu byly rovněž s obutím do mokra. Neděle 7.dubna je dnem závodu úvodního podniku sezony FIM CEV Repsol 2019.

První pole position nové sezony FIM CEV Moto3 si na konto připsal Jeremy Alcoba (LAGLISSE ACADEMY), jehož maximum je v kombinaci časů dvou kvalifikačních jízd na hodnotě 1'47,214 sekundy. Jako druhý do závodu odstartuje Turek Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo), jemuž na první pozici scházelo jen osmapadesát tisícin. První řadu na startu uzavře Carlos Tatay (Fundacion Andreas Perez 77). Z českých závodníků Moto3 zajel Ondřej Vostatek (IGAX Team) šestadvacátý čas 1'50,815 sekundy. Osmadvacátý je s časem 1'51,355 sekundy Filip Řeháček (IGAX Team).

V evropském šampionátu FIM CEV Moto2 zajel na pole position Edgar Pons (Baiko Racing Team), jemuž se povedlo zajet kolo okruhu Algarve za 1'54,440 sekundy. Druhý je Fin Niki Tuuli (Team Stylobike), ale na prvního ztrácí přes jednu sekundu. Třetí byl Kasma Kasmayudin (Dynavolt Intact SIC Junior Team). Šestistovkám hodně pršelo a v jednu chvíli museli dokonce přerušit kvalifikační jízdy.

V kvalifikacích Europe Talent Cupu zajel nejrychleji Jose Rueda (Talent Team Estrella Galicia 0,0), jemuž na pole position stačil čas 1'49,931 sekundy. Druhým časem se do závodu kvalifikoval Fenton Seabright (Wilson), třetí je Izan Bonnin (Cuna De Campeones). Český závodník Matyáš Konečný (Redding – Pinamoto RS) byl ve své skupině s časem 1'57,136 sekundy osmadvacátý a nastoupí do závodu ETC Série2.