Morales slaví titul, Bulega je novým lídrem juniorského šampionátu

Předposlední podnik sezony motocyklového seriálu FIM CEV Repsol nabídl po dva závody tříd Moto3 a Superbike, jedno klání absolvovali jezdci Moto2. Předpověď počasí na neděli hlásila déšť, ale ten nakonec nepřišel a všechny závody jeli jezdci na suché dráze. Oba závody superbiků vyhrál Carmelo Morales a už nyní má jistý titul mistra Evropy. Zaváhání Arona Caneta a Joana Mira využil Nicolo Bulega, který před posledními dvěma závody roku převzal vedení v průběžném hodnocení. V třídě Moto2 vyhrál závod Xavi Vierge, lídrem nadále zůstává Edgar Pons. Český závodník Kamil Holán jel závod v třídě Superbike, kde byl v prvním klání celkově osmnáctý, v kategorii privátních jezdců bodoval třemi body.

Morales slaví titul, Bulega je novým lídrem juniorského šampionátu

Moto3 Junior World Championship

Španěl Aron Canet má v závěru sezony neuvěřitelnou smůlu, protože do předposledního podniku sezony vedl náskokem čtyřiceti bodů, ale kvůli zranění z pátečního tréninku v neděli nezávodil a to ho stálo vedení v soutěži. V prvním závodu vyhrál Albert Arenas (Laglisse Academy) na Husqvarně, který v neuvěřitelně těsné koncovce porazil Nicolo Bulegu (Junior Team VR46 Riders Academy) a Joana Mira (Machado-Leopard Junior Racing). Prvního a třetího jezdce v cíli dělilo jen třiačtyřicet tisícin. Ve druhém klání získal plný počet bodů Nicoló Bulega, který je nyní novým lídrem šampionátu. Situaci mu tentokrát usnadnil Joan Mir, který havaroval a skončil třiadvacátý. Ital Bulega nyní vede náskokem čtyř bodů na Caneta, pětadvacet bodů ztrácí třetí Albert Arenas a osmadvacet čtvrtý Joan Mir. Všichni čtyři bojují o titul juniorského mistra světa. Za dva týdny je ve Valencii závěrečný podnik sezony a ve hře zůstává padesát bodů.

Závod (1) - Moto3 Junior World Championship - Race 1.pdf
Závod (2) - Moto3 Junior World Championship - Race 2.pdf

Moto2 European Championship

Jezdci šestistovek jeli na jihu Španělska jen jeden závod. O vítězství se v něm přetahoval Japonec Tetsuta Nagashima (Teluru TSR) s Edgarem Ponsem (Paginas Amarillas HP 40) a vše sledoval z bezpečné vzdálenosti Xavi Vierge (Targobank Motorsport). Pons udělal chybu a o první místo bojoval Nagashima s Viergem. Bitva do poslední zatáčky nakonec dopadla dobře pro Španěla Xavi Viergeho, který využil chyby Japonce, který to v poslední zatáčce přehnal a přišel tím o plný počet bodů. Edgar Pons cílem projel třetí a zůstává nadále lídrem šampionátu. V Jerezu závodil Australan Anthony West (Fritze Tuning), který byl v sedle stroje FTR šestý. Za dva týdny jedou ve Valencii šestistovky poslední dva závody, takže je k dispozici rovných padesát bodů. Ve hře o evropský titul tak zůstává Edgar Pons a Xavi Vierge. Španělské závodníky nyní dělí jednadvacet bodů.

Závod - Moto2 European Championship - Race.pdf

Superbike European Championship

Hned v prvním závodu proměnil mečbol Carmelo Morales (Yamaha Laglisse), který byl v cíli klání na sedmnáct kol první a to pro Španěla znamenalo zisk titulu mistra Evropy. Na druhé pozici projel cílem Maximilian Scheib (Boxmotos Easyrace SBK), třetí byl Miguel Poyatos (Targobank Motorsport). Také druhý závod vyhrál Carmelo Morales, který jen potvrdil svoji dominantní roli v superbikové kategorii, když získal už svůj pátý titul. O titulu vicemistra Evropy ještě není rozhodnuto a ve Valencii bude o celkové druhé místo bojovat v posledním klání roku jezdec z Venezuely Robertino Pietri (Team Stratos) a Adrián Bonastre (Boxmotos.com EasyRace SBK Team). V kategorii privátních závodníků SBK jel český jezdec Kamil Holán (BMW Motorrad Czech Racing), který první závod dokončil celkově osmnáctý, ale mezi privátními jezdci bral tři body za třinácté místo. Druhý závod nedokončil.

Závod (1) - Superbike European Championship - Race 1.pdf
Závod (2) - Superbike European Championship - Race 2.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist