Lukáš Pešek obsadil v Barceloně 10. místo

O třetím červnovém víkendu proběhl nedaleko Barcelony třetí podnik španělského mistrovství silničních motocyklů. Lukáš Pešek obsadil ve třídě Moto2 desáté místo.

Lukáš Pešek obsadil v Barceloně 10. místo
Třetím podnikem španělského mistrovství silničních motocyklů byl závod na okruhu Catalunya. Lukáš Pešek obsadil v sobotní kvalifikaci patnácté místo, když v nedělním závodě dokázal bodovat desátým místem.

„Nakonec jsme v Barceloně nasadili motor předešlé specifikace, se kterým jel můj týmový kolega v Aragonu. Byl o něco lepší, ale nová pohonná jednotka by měla být někde jinde. Kvalifikace mi zcela nevyšla podle představ, protože jsem chtěl být v první desítce,“ uvedl Lukáš Pešek, který do nedělního závodu třídy Moto2 startoval z patnáctého místa.

„Start mi také nevyšel zcela podle představ. Chtěl jsem alespoň chytit skupinku bojující o osmé místo, což se mi ve finále povedlo. Bylo to ale trochu složité, protože mě předjel jeden jezdec, který mě po zbytek závodu blokoval a nemohl jsem se před něj dostat. Zvolil jsem tedy vyčkávací taktiku a šetřil pneumatiky. V posledním kole jsem se dostal na osmé místo, ale v závěrečné technické pasáži okruhu mě trefil jeden z jezdců na zadní kolo. Tak nějak jsem to ustál a jediné o co jsem se snažil, bylo udržet desáté místo, což se nakonec povedlo,“ popsal nedělní závod český jezdec.

Dalším závodem španělského mistrovství silničních motocyklů je o víkendu 11. až 12. července čtvrtý podnik na okruhu Albacete, kde Lukáš Pešek nikdy nezávodil. „Určitě byla motorka lepší, než se kterou jsem startoval v Aragonu. Stále před sebou máme ale hodně práce. Už proto jsou na příští týden naplánované testy v Albacete, kde se také budu učit pro mě novou trať,“ dodal Pešek.


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist