Lukáš Pešek míří na Motorland Aragon

O nadcházejícím víkendu 7. až 8. května pokračuje druhým podnikem Španělské mistrovství silničních motocyklů na okruhu Motorland Aragon, kde se poprvé ve třídě Moto 2 představí český jezdec Lukáš Pešek.

Lukáš Pešek míří na Motorland Aragon
Lukáš Pešek musel kvůli zranění, které si přivodil při testech motocyklu německého týmu IAMT Factory Racing na okruhu Lausitzring těsně před prvním podnikem Španělského mistrovství silničních motocyklů vynechat. Po třítýdenním léčení je český jezdec připraven usednout za řidítka motocyklu a přijmout výzvu v podobě prvního závodního víkendu po dlouhých osmi měsících.
Ve startovní listině třídy Moto 2 španělského mistrovství je osmatřicet jezdců. Za tým IAMT Factory Racing nastoupí s číslem dvaapadesát Lukáš Pešek. Týmovým kolegou českého jezdce bude s pětadvacítkou Němec Toni Wirsing (ex-pilot GP vetřídě do 250 ccm), který jako jediný hájil barvy německého týmu v úvodním podniku, kde obsadil nebodovanou osmnáctou pozici.
Motocykl IAMT má ovšem za sebou už i jeden závod Grand Prix, když ho po předchozích testech v Jerezu jel na závodě v Estorilu Australan Anthony West. Ten zajel v kvalifikaci 29. čas se ztrátou 2.069 na Polemana Bradla a v závodě samotném skončil po pádu 27., když ztratil na vítěze 1.36.450 minuty, ale před svým pádem se pohyboval okolo 22. pozice: "Vibrace, které jsme měli na MZ, zde neexistují. Tento motocykl je srovnatelný se Suterem či s FTR, ale nachází se stále ve stavu vývoje. Jeho potenciál je velmi dobrý, i když závodění v Grand Prix s tímto motocyklem bylo zřejmě poněkud předčasné. Ovšem IAMT bude jistě brzy konkurence schopné", zhodnotil motocykl IAMT po závodě v Estorilu australský vodník Anthony West.     
„Po zdravotní stránce se cítím dobře. Zranění je doléčené. Bohužel jsem během léčení nohy nemohl cvičit, a tak na tom nejsem po fyzické stránce nejlépe. Od pádu jsem na žádné motorce neseděl, a tak až v pátek, při volných trénincích, uvidíme, jak na tom budu,“ uvedl Lukáš Pešek a dodal: "Na Motorland Aragon se těším a budu chtít zajet co nejlepší výsledek. Nestartoval jsem v úvodním podniku, takže vím, že to bude hodně náročný víkend. Za sebe chci podat maximální výkon,“ řekl ke svým ambicím český jezdec.

Časový harmonogram Moto 2 – Motorland Aragon

Sobota 7. května 2011
11:25 – 12:05 1. Kvalifikace
14:40 – 15:20 2. Kvalifikace

Neděle 8. května 2011
09:00 – 09:15 Warm-up
11:15 Závod (15 kol)

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist