JuniorGP™ – Druhý podnik sezony přivítají ve Valencii

O nadcházejícím víkendu jsou na programu závody druhého kola MS juniorů v závodech silničních motocyklů Finetwork FIM JuniorGP™ World Championship. V neděli mají po dva závody jezdci světové série JuniorGP™ a European Talent Cupu. Po jednom závodu odjedou jezdci Moto2™ European Championship a Stock European Championship.

JuniorGP™

Po závodech v Estorilu je na první pozici průběžného hodnocení Nico Carraro (Aspar Junior Team). Jezdci třídy JuniorGP™ zatím odjeli jediný závod sezony, takže pořadí v cíli je totožné s pořadím výsledkové listiny průběžného hodnocení. Druhým v pořadí je Angel Piqueras (Team Estrella Galicia 0,0), třetí místo má Rakušan Jakob Rosenthaler (Liqui Moly Husqvarna Intact GP Junior Team). O víkendu ve Valencii na jezdce čeká dvojice závodů, takže pořadí v průběžném hodnocení jistě dozná mnohých změn.

Moto2™ European Championship (Moto2™ ECH)

Po vítězstvích v úvodních dvou závodech sezony je s plným počtem bodů průběžně první Senna Agius (Liqui Moly Husqvarna Intact GP Junior Team). Australan má před závodem ve Valencii náskok 26 bodů na druhého jezdce v pořadí, jímž je Niccolo Antonelli (Team MMR). Stejný počet bodů jako druhý Antonelli má na svém kontě také třetí Mattia Rato (AGR Team). V této třídě závodí český zástupce Filip Řeháček (Cardoso-Fantic Racing), jemuž se ale v Estorilu nepodařilo bodovat.

European Talent Cup (ETC)

Lídrem průběžného hodnocení je vítěz obou závodů z Estorilu Brian Uriate (Team Estrella Galicia 0,0). Španěl má nyní náskok 17 bodů na druhého jezdce, jímž je jeho krajan Max Quiles (Aspar Junior Team). Třetí v pořadí je Fin Rico Salmela (Team Estrella Galicia 0,0).

Stock European Championship (Stock ECH)

Vítěz prvního závodu sezony v Estorilu Daniel Muñoz (SP57 Racing Team) je zároveň lídrem průběžného hodnocení, o které teď bude bojovat s jezdci jako je druhý Marco Garcia (Easyrace Team) nebo třetí Alex Millan (Fifty Motorsport).

Neděle, 21.května 2023 – harmonogram dne závodu:
Přímý přenos na You Tube – ZDE

11.00 hodin – JuniorGP™ – Závod 1 (17kol)
12.00 hodin – ETC – Závod 1 (16kol)
13.00 hodin – Moto2™ ECH – Závod (18kol)
14.00 hodin – JuniorGP™ – Závod 2 (17kol)
15.00 hodin – ETC – Závod 2 (16kol)
16.00 hodin – Stock ECH – Závod (18kol)

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist