Prášek: Byl to nejtěžší závod kariéry

Finálový závod šampionátu CEMC (Central European Motorcycle Championship) uspořádali na německém okruhu Hockenheimring. Havlíčkobrodský závodník Michal Prášek startoval v kubatuře Moto 600, kde byl s osmadvaceti body náskoku zároveň lídrem průběžného hodnocení.

Prášek: Byl to nejtěžší závod kariéry
Náš tým přijel na Hockenheimring už ve čtvrtek večer, abychom v pátek mohli trénovat, protože na této trati jsme nikdy předtím nejeli. V pátek jsem ve třetím tréninku spadl ve velké rychlosti na přední kolo, motorka sice nebyla moc rozbitá, ale i přesto její oprava trvala do pozdních nočních hodin.

Do sobotní kvalifikace jsem si nebyl moc jistý a nakonec z toho bylo až deváté místo na startovním roštu, takže do obou závodů jsem startoval ze třetí řady.

Start do prvního závodu se mi vydařil a během úvodního kola jsem se dostal až na páté místo. Při nájezdu třetího kola jsem se posunul na třetí místo a chtěl se vydat za vedoucí dvojicí. Po pár kolech mě ale předjel Švýcarský závodník Nadalet a v ten moment jsem se začal bát riskovat nějaký pád, protože nasadil opravdu rychlé tempo a pomalinku se mi začal vzdalovat. V tu chvíli jsem si řekl, že bude podstatnější brát třináct bodů za čtvrté místo než nesmyslně letět a třeba spadnout.

Před druhým závodem jsem měl náskok na druhého Zielenského devatenáct bodů. To znamenalo, že když Zielensky vyhraje, já musím dojet nejhůře na osmém místě, abych se stal Mistrem v tomto šampionátu. Znovu se mi podařilo dobře odstartovat a během prvního kola jsem jezdil na pátém místě. Snažil jsem se držet Zielenského, který jel v úvodu na čtvrtém místě, ale během pár kol mi odjel dopředu. Nechtěl jsem riskovat nějaký zbytečný pád, takže jsem jezdil plynulá kola, abych si udržel pozici. Nakonec jsem projel cílem pátý v rámci CEMC a tím jsem se stal Mistrem Moto 600 v CEMC 2013. Byl to nejtěžší závod mé kariéry, protože šlo o vítězství, o které jsem mohl přijít jedinou chybou.

Jsem strašně šťastný, že se to povedlo a tímto bych chtěl nesmírně poděkovat celému týmu Roháč and Fejta, zejména pak Pavlu Roháčovi, který mi dokázal vytvořit skvělé podmínky a obrovskou podporu v závodění. Velice chci poděkovat sponzorům, kteří nás pro letošní rok podpořili, protože bez jejich zásluhy bychom nedokázali zvítězit. Velké díky také patří členům týmu, kteří se mnou celý rok jezdil po závodech jako doprovod a táta jako skvělý mechanik.

V úvodu sezony dával tento šampionát obrovskou motivaci, protože pro vítěze šampionátu měl otevřít cestu do světového šampionátu. Byl bych moc šťastný, kdyby se nám tímto splnil náš dlouholetý sen.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist