CEMC pokračuje tento víkend v Oscherslebenu

Třetí z pěti závodů Středoevropského šampionátu CEMC se pojede ve dnech 7. – 9. června 2013 na německém okruhu Motorsport Arena Oschersleben poblíž města Magdeburg. O týden později se zde pojede i Mistrovství Německa a dá se tedy očekávat, že řada pilotů využije závod CEMC za účelem tréninku.

Motosport Arena Oschersleben má unikátní charakter

Motorsport Arena Oschersleben nedostala toto označení náhodou. Charakter Motosport Arény byl vysoce oceněn všemi návštěvníky a je jedinečný mezi německými závodními tratěmi. Všechny tribuny se totiž nachází 6-8 metrů nad tratí, což umožňuje divákům být blízko trati. Zejména pak v severozápadní části areálu, kde charakter arény vytváří neopakovatelnou atmosféru. Mnoho částí trati můžete vidět přímo a vzrušení se přenáší ze závodníků přímo na diváky. Okruh má tři varianty v délkách 3696, 2435 a 1155 metrů. Vozovka má šířku 23 metrů a nejdelší varianta trati má 14 zatáček. V letech 2000 - 2004 se na okruhu Oschersleben jelo i Mistrovství světa Superbiků.

V pátek 7. června se v rámci CEMC pojedou volné tréninky. V sobotu 8. června je na pořadu povinný trénink a první závod kategorie Moto3 startuje v sobotu v 17:35 hodin. V neděli 9. června se ráno pojede warm-up, první závod třídy Moto600 startuje v 10:20 hodin a poslední závod Moto1000 se pojede v 15:50 hodin. Ve třídách Moto3, Moto600 a Moto1000 se v rámci CEMC v sobotu a v neděli pojedou dva závody.
Odjeté závody CEMC

Úvodní dva podniky CEMC se konaly 19. - 21. dubna 2013 v Brně a 25. - 26. května na Sachsenringu. Z českých pilotů má největší šanci na vítězství Michal Prášek na Yamaze R6 ve třídě Moto600. Prášek zajel na Masarykově okruhu naprosto suverénně, vybojoval pole position, zvítězil v prvním i druhém závodě a v obou závodech zajel také nejrychlejší kola. Na Sachsenringu byl čtvrtý a pátý a celkově vede se 77 body. Na paty mu šlape Němec Felix Forstenhäusler, který vyhrál v zimních podmínkách oba závody na Sachsenringu s motocyklem třídy Moto2 a od Práška ho dělí 7 bodů.

V kategorii Moto1000 vede vítěz prvních tří závodů Polák Pawel Szkopek (Yamaha R1). Pawel ve čtvrtém závodě na Sachsenringu havaroval, přesto má 79 bodů. Přiblížil se mu Švýcar Jaques Schmid na stroji BMW, který druhý závod na Sachsenringu vyhrál. Jaques zatím bodoval ve všech závodech CEMC. Mimo jednoho vítězství, byl také dvakrát druhý v Brně a v prvním závodě na Sachsenringu, a pátý ve druhém závodě v Brně. Celkem má 76 bodů. Na svou šanci stále čekají pátý Karel Pešek (34) a osmý Michal Drobný (30) z týmu IV Racing s motocykly BMW. Patrik Vostárek již na Sachsenringu nestartoval.

Středoevropské mistrovství CEMC 2013:
(Stav po čtyřech závodech CEMC)

Moto3: 1. Chmelík 53 bodů, 2. Eder (A) 40.

Moto600: 1. Prášek 77, 2. Forstenhäusler (D) 70, 3. Zielinsky 48, 4. Marek Szkopek (oba PL) 47, 5. Hüsler 41, 6. Eigenmann 39, 7. Lanfranchie 36, 8. Leu (všichni CH) 26, 9. Jantulík (SK) 21, 10. Nadalet (CH) 21, ... 19. Frodl 7, ... 21. Chalupa 6, ... 24. Brož 1.

Moto1000: 1. Pawel Skopek (PL) 79, 2. Schmid (CH) 76, 3. Christiansen (DK) 68, 4. Erceq (HR) 45, 5. Karel Pešek 34, 6. Düssel (D) 34, 7. Rosstad (N) 31, 8. Drobný 30, 9. Hollinger 29, 10. Büchel (oba CH) 25, 11. Vostárek 21, ... 19. Kučeřík 1.
Statistiky CEMC 2013

Moto3: Pole positions: Chmelík 1. Starty z první řady: Chmelík, Eder 1. Nejrychlejší kola: Chmelík 2. Vítězství: Chmelík 2. Postavení na stupni vítězů: Chmelík, Eder 2. Hattrick: 1. a 2. závod Brno Chmelík.

Poznámka: „Hattrick“ znamená, že jeden pilot obsadil pole position, zajel nejrychlejší kolo a v závodě zvítězil.

Moto600: Pole positions: Prášek, Nadalet 1. Starty z první řady: Lanfranchie 2, Prášek, Marek Szkopek, Zielinsky, Nadalet, Eigenmann, Forstenhäusler 1. Nejrychlejší kola: Prášek 2, Hüsler, Forstenhäusler 1. Vítězství: Prášek, Forstenhäusler 2. Postavení na stupni vítězů: Zielinsky 3, Prášek, Marek Szkopek, Forstenhäusler, Hüsler 2, Läuger 1. Hattrick: 1. a 2. závod Brno Prášek.

Moto1000: Pole positions: Pawel Szkopek, Widmer 1. Starty z první řady: Drobný 2, Pawel Szkopek, Christiansen, Schmid, Widmer, Karel Pešek, Erceq 1. Nejrychlejší kola: Pawel Szkopek 3, Drobný 1. Vítězství: Pawel Szkopek 3, Schmid 1. Postavení na stupni vítězů: Christiansen 4, Pawel Szkopek a Schmid 3, Drobný a Erceq 1. Hattrick: 1. závod Brno Pawel Szkopek