CEC 2009 - Most V. závod

Pátý, předposlední, závod CECu se jel v neděli na Mosteckém okruhu.

Kapitoly článku

Během kvalifikace jsme si vyjeli 11. místo a zařadili se tak za týmy zvučných jmen. 
Ovšem do samotného startu po kvaldě ještě něco času zbývalo a tak se řešila strategie. Od samého počátku to totiž vypadalo na pěknou loterii s počasím a tak byla do teplých bačkor obuta i motorka na mokrých gumách. 
Tak asi hodinu před otevřením boxů začalo docela dost pršet a hrozba, že se z jízd stanou rozplavby, se stávala celkem akutní. 
Naštěstí nebeská stavidla byla včas uzavřena a vítr se postaral o poměrně rychlé skoro-vysušení trati. Technologie zahájení byla jasná - startovat se bude na suchých. Tímhle rozhodnutím sice viklalo to, že několik jiných týmů odhadovalo budoucnost jinak a svého prvního bojovníka vyslalo na okruh na oři na mokrých podkovách, ale co, ono to nějak dopadne.
Samotný start probíhal zpočátku podle plánu. Jen v zahřívacím kole bylo nasazení některých jezdců snad až příliš závodní. 
Ostrý start byl na pytel. Povedlo se mi chcípnout motorku, po nastartování jí postavit na zadek … a prokaučovat tím docela dost míst. 
Na druhou stranu jsem se tím vyhnul na první pohled dost nepříjemnému pádu několika jezdců při hromadném náletu do předposlední levé zatáčky před vracákem. Následovalo několik kol za Safety carem, ale pak už se závod docela dobře rozjel.  Střídalo se po domluvených cca 50 minutách, a všechno se vyvíjelo nebývale příznivě. V celkovém pořadí jsme se stále motali „bezpečně“ v druhé desítce, během závodu bylo víc než dost příležitostí k osobním soubojům (že jo #46, 72, 4 . .. ;-) a na konec i sluníčko vykouklo, tedy na jenom pár okamžiků, a ve finále  z toho všeho byly další příjemné závody. 
Pravda, poslední střídání bylo tak trochu jako z Mrazíka: „… hle, Ivan, nečekán, nezván", prostě jezdec Kdesevzal Tusevzal, a stálo nás pár vteřin, ale jak se ukázalo, na celkové pořadí neměl tenhle drobný zádrhel žádný vliv. 

Takže závěrečné konstatování: celkově šestnáctí a v kategorii za bramboru a tedy historicky nejlepší, nějaké osobáčky, škody žádné, takže den se vydařil!
Během závodu bylo ale pádů poměrně dost a byla i nějaká zranění. Snad to ale nebylo nic vážného a snad se všichni „pacienti“ co nejrychleji vrátí zpátky do sedel.
A příště už finále na Lauzitsu.

 ještě linka na reportáž Wlady + výsledky

Informace o redaktorovi

Tomas Mysliveček - (Odebírat články autora)
Jan Sommer - (Odebírat články autora)

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):
Související firma
  • IVRacing

    Motorky. Jezdíme na nich, pořádáme na nich závody, závodíme na nich a potom je opravujeme. A taky s nima vyvíjíme reklamní činnost..
TOPlist