Pole position v Brands Hatch slaví Ellison, Smrž startuje druhý

V úvodním podniku v Donington Parku James Ellison jen těsně prohrál souboj o start z první pozice, ale tentokrát nic neponechal náhodě a Brands Hatch kvalifikaci vyhrál novým rekordem okruhu. Jezdec Kawasaki vyhrál rozdílem necelých tří desetin před druhým jezdcem v pořadí, kterým je český závodník Jakub Smrž pro něhož je to na úvod sezony parádní výsledek. Třetím jezdcem v první řadě na startu bude Japonec Ryuichi Kiyonari.

Pole position v Brands Hatch slaví Ellison, Smrž startuje druhý
Už poslední třetí trénink naznačil, že sobota může přinést zajímavé výsledky. Třetí trénink vyhrál James Ellison (JG Speedfit Kawasaki) časem 45,700 sekundy. Japonec Ryuichi Kiyonari (Buildbase BMW) ztrácel jen 0,149 sekundy, třetí byl Jakub Smrž (Moto Rapido Lloyds British Ducati). Všichni tři sehráli hlavní roli také v kvalifikaci.

V rozhodující třetí kvalifikaci se pozice střídaly jak na houpačce, když jezdci šesti různých výrobců a pěti různých národností jeli v posledních deseti minutách jedno rychlé kolo za druhým. Rychlá byla dvojice továrních Yamah Australané Broc Parkes (Milwaukee Yamaha) a Josh Brookes (Milwaukee Yamaha), nicméně ne až úplně do konce..
Jezdec Ducati Jakub Smrž zajel těsně k rekordu okruhu časem 45,567 sekundy ale na pole position nedosáhl. James Ellison totiž ve finále zajel dvě velmi rychlá kola a českého závodníka překonal rozdílem 0,257 sekundy. „Během kvalifikace se cítím pohodlně a daří se nám zaznamenat zlepšení,“ řekl James Ellison. „V zimě jsme absolvovali speciální testovací program a mám pocit, že máme vždy něco v záloze, nicméně jsem si dnes nemyslel, že bych kvalifikaci vyhrál, protože Kiyo byl dost rychlý.“

V neděli 19.dubna mají jezdci superbikového šampionátu na programu celkem dva závody.

Časový harmonogram - Brands Hatch.pdf

MCE Insurance British Superbike Championship - Kvalifikace (TOP10)
Sobota, 18.dubna 2015 - Brands Hatch, Velká Británie

1 - James Ellison - JG Speedfit Kawasaki - 45.310
2 - Jakub Smrž - Moto Rapido Lloyds British Ducati - +0.257
3 - Ryuichi Kiyonari - Buildbase BMW - +0.277
4 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - +0.336
5 - Shane Byrne - PBM Kawasaki - +0.366
6 - Stuart Easton - PBM Kawasaki - +0.453
7 - Jason O'Halloran - Honda Racing - +0.513
8 - Christian Iddon - Bennetts Suzuki - +0.709
9 - Broc Parkes - Milwaukee Yamaha - +1.020
10 - Jack Kennedy - Team WD-40 Kawasaki - +1.056

.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist