Jakub Smrž byl Oulton Parku šestnáctý

Český motocyklový jezdec Jakub Smrž absolvuje o tomto víkendu sedmý podnik britského seriálu superbiků BCB a první závod, do kterého startoval v sobotu šestnáctý, dokončil na šestnáctém místě. Vyhrál James Ellison před Byrnem a Lowesem.

Jakub Smrž byl Oulton Parku šestnáctý
Kvalifikace
Pro postup do druhé kvalifikace je třeba získat pozici mezi nejlepšími osmnácti. V přenosech britského Eurosportu 2 poznáte Kubu podle nového designu helmy, která má modrý nádech. Náš jezdec začíná svůj kvalifikační boj ze zadních pozic, ale čtvrt hodiny před koncem je už patnáctý. Uprostřed první kvalifikace se toho zrovna moc neděje, ale samozřejmě jde pouze o klid před bouří v QP2. Kuba postupuje z patnáctého místa, ale dostat se do třetí kvalifikace pro prvních deset jezdců bude hodně těžké. Kuba to ví a na trať trochu netradičně vyjíždí mezi prvními a za svoji snahu je odměněn průběžným devátým místem. Všichni ale pořádně zrychlují a Kuba se propadá na patnáctou příčku a ve finále mu patří šestnáctá příčka, těsně před Kiyonarim a Baioccem, kteří také patří výše.

Závod (1)
Kuba do prvního závodu startuje solidně a jede za Watersem. Bohužel se na trati odehrává pohroma po výbuchu motoru Keitha Farmera, ze kterého se na dráhu dostal olej na kterém spadlo několik dalších jezdců. Kuba naštěstí neupadl, ale po incidentu se propadl až na jednadvacáté místo před Bazzu Burrella. Na trať vyjíždí safety car. Znečištění trati je nakonec natolik značné, že musí dojít k restartu. Startovat se bude z pozic získaných v kvalifikaci a pojede se na patnáct kol. Po druhém startu Kuba jednu pozici ztratil a jede za Karlem "Bomberem" Harrisem. Po chybě Westmorelanda jede Kuba šestnáctý, ale bohužel v dalším kole podléhá Baioccovi a je znovu sedmnáctý. Ital však předjíždí i Harrise a Jakub se k němu dostává na dostřel a také ho předjíždí - šestnáctá příčka. Kuba nakonec na stejném místě dojíždí do cíle a bohužel tedy zůstává bez bodů. Vyhrává Ellison před Byrnem a Lowesem.

16. Jakub Smrž (Padgetts Honda)

„Dnes v trénincích se mi už jelo podstatně líp a zrychlil jsem zhruba o 1,5 sekundy. Pro závod jsme nedělali žádné změny na motorce, ale přitom jsem měl pocit, jak kdyby to byla úplně jiná motorka. Bylo to tak, protože jsem nedokázal jet uvolněně. Cítím, že mi chybí ještě moc kol, abych tu dokázal jet plynule a zároveň rychle, protože pro mne do teď typický styl je tady víc než na škodu. Byla to úplná hrůza, víc k tomu asi nejde říct ... .“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist