Cardenas vyhrál, Hayes opět nedojel

Druhý superbikový závod na legendárním okruhu Daytona se stal kořístí největšího favorita letošního šampionátu Kolumbijce Martina Cardenase s motocyklem Suzuki. Jako druhý se ztrátou víc než 11 sekund dojel vítěz první jízdy Josh Herrin na Yamaze a stupně vítězů dokompletoval stejně jako v úvodním závodě letošního šampionátu Larry Pegram. Obhájce titulu Josh Hayes vedl závod celých 11 z 15 vypsaných kol, i když hodně těsně před Cardenasem, ale šachovnicový praporek ani tentokráte bohužel neviděl.

Hayes, Herrin a Cardenas si během prvního kola udrželi své pozice, které si vybojovali v kvalifikaci pro postavení na startovním roštu. Pouze oni tři dokázali jezdit časy kolem 1:37 min. a tak čtvrtý v pořadí Larry Pegram (Yamaha) už ztrácel po čtyřech kolech 2,5 sec., pátý Hayden dokonce 6,7 sec.
V 6. kole zajel Cardenas nejrychlejší kolo časem 1:36,835 min. a to mu pomohlo, že se tak v 8. kole dostal před oba piloty týmu Yamaha Energy Graves. Boj o první místo byl hodně dramatický, první obětí tohoto souboje byl Harrin a vyjel mimo dráhu, čímž se připravil o šanci na vítězný double. Díky dostatečnému náskoku se ale stačil vítěz první jízdy zařadit na místo třetí.

Vedoucí Hayes se stále snažil zvyšovat tempo, což se mu ale vůbec nevyplatilo. Ve 12. kole se z jeho Yamahy zakouřilo a tak v tu dobu druhý Martin Cardenas na Suzuki bez problémů kontroloval své tempo a dojel si pro suverenní vítězství.

"Byl to fantastický souboj s oběma piloty na Yamahách, Josh Hayes měl bohužel technický problém a musel vzdát. Musím samozřejmě poděkovat svému týmu za tuto šanci a také u Dunlopu, neboť jejich pneumatiky fungovaly opravdu perfektně"
, řekl velmi spokojený vítězný pilot týmu Yoshimura-Suzuki.

Josh Herrin si náskokem 34/1000 sec zajistil před svým značkovým kolegou Larry Pegramem místo druhé. Nejlepší pilot s motocyklem Kawasaki byl Robertino Pietri (YV), který byl odmávnut v cíli jako sedmý, zatímco Fillmore s nejlepším motocyklem KTM skončil osmý a Chris Ulrich na nejlepší Hondě devátý.
AMA Pro National Guard SuperBike 2013 - Daytona International Speedway, závod 2

01- Martin Cardenas – Yoshimura Suzuki Racing – Suzuki GSX-R 1000 – 15 kol za 24’31.586
02- Josh Herrin – Monster Energy Graves Yamaha – Yamaha YZF R1 – + 11.453
03- Larry Pegram – Foremost Insurance Pegram Racing – Yamaha YZF R1 – + 11.487
04- Roger Hayden – National Guard Jordan Suzuki – Suzuki GSX-R 1000 – + 17.510
05- Danny Eslick – Jordan Suzuki – Suzuki GSX-R 1000 – + 17.578
06- Chris Clark – Yoshimura Suzuki Factory Racing – Suzuki GSX-R 1000 – + 36.972
07- Robertino Pietri – Team Moto Venezuela PC 4×4 Store – Kawasaki ZX-10R – + 37.553