Seriál Alpe Adria pokračoval třetím kolem v Chorvatsku

Třetí kolo šampionátu Alpe Adria a mistrovství Evropy Stock 250, které zastřešuje slovenská agentura Slovakia Racing, uspořádali na závodním okruhu Grobnik v chorvatské Rijece. Do víkendu nastoupilo na sto třicet závodníků z patnácti zemí Evropy a vidět byli čeští jezdci, kteří znovu bojovali o přední pozice. Po jednom vítězství v kategorii Stock 250 má na kontě Filip Salač a Oliver König, nejvíc bodů si ale odvezl Petr Svoboda za dvě třetí místa. V supersportech vyhrál oba závody Igor Kaláb, nejlepším Čechem v STK600 byl čtvrtý Karel Pešek. V kategorii Superstock 1000 slavil vítězství Václav Rumlena s Michalem Šemberou, Michal Prášek zaznamenal jedno umístění na stupních vítězů. V třídě Superbike zajel nejlépe Lukáš Pešek, jemuž v prvním klání patřila čtvrtá pozice, ale ve druhém už byl třetí. Úspěšní byli také další čeští jezdci, kteří jednotlivé závody dokončili na bodovaných pozicích.

Súčasťou podujatia boli aj preteky Majstrovstiev sveta sajdkár a o body bojovali aj jazdci na historických motocykloch. Na súťažiacich čakalo už tradične dvoje pretekov a tentoraz aj premenlivé počasie, i keď slnka si nakoniec užili viac.

V európskom šampionáte triedy Stock 250 sa o víťazstvá podelili českí jazdci Filip Salač a Oliver König, no na čele poradia sa aj po podujatí v Rijeke udržal Talian Manuel Torrini. Jeho krajan, nestarnúci Gabriele Gnani, ovládol alpsko-jadranskú triedu Moto3, keď suverénne zvíťazil v sobotu aj nedeľu a upevnil si vedenie v priebežnom hodnotení. Rovnako dve víťazstvá, ale v triede 125 SP, vybojoval domáci jazdec Mislav Perkusić, ktorý ale musel po oba razy o prvenstvá bojovať s Talianom Danilom Digiorgiom a v cieli ich delili doslova tisíciny sekundy. Na čele priebežného poradia je ale s istotou Chorvát Andrej Kosma.

Na štarte pretekov tried do 600ccm, teda Superstock 600 a Supersport, chýbali obaja vedúci jazdci priebežného poradia, Maďari Dávid Juhász János Chrobák, ktorí sa v tomto termíne s voľnou kartou predstavili na Majstrovstvách sveta v Taliansku. V Rijeke svojho krajana dvomi víťazstvami v Stockoch dokonale zastúpil bývalý majster Európy Alen Györfi, ktorý sa tak razom vyšvihol na čelo priebežnej tabuľky. Aj Supersporty ovládol jediný pretekár, Igor Kaláb z Českej republiky. Aj on sa stal novým lídrom svojej triedy.

Českí jazdci boli úspešní aj v triede Superstock 1000, keď víťazstvá vybojovali Václav Rumlena a Michal Šembera. Na čele priebežného hodnotenia je navyše ich krajan Michal Prášek, ktorý v Rijeke skončil na 4. a 2. mieste. Superbiky mali svojho favorita vo vedúcom jazdcovi seriálu, Rakúšanovi Rolandovi Reschovi. Ten v sobotu skončil „len“ na treťom mieste, no v nedeľu zvíťazil a naďalej s istotou vedie v priebežnom hodnotení seriálu.

Motocyklový seriál Alpe Adria pokračuje společně s evropským šampionátem čtvrtým podnikem sezony 17. až 19.července na českém závodním okruhu v Mostě, kde se také představí seriál IMRC.