Radek Rous vstoupil do sezóny famózně

Vynikajícím způsobem vstoupil do seriálu Mistrovství České republiky supersportů kralický motocyklový závodník Radomil Rous. Se svou Yamahou R6 dojel v zahajovacím závodě šampionátu v Maďarsku na prvním místě s půlminutovým náskokem na svého týmového kolegu Michala Fillu. Znojemský Klub racing team tak obsadil dvě ze tří míst na stupních vítězů.

Radek Rous vstoupil do sezóny famózně
Závod na maďarském Hungaroringu zvládli jezdci znojemského týmu na výbornou. „Už kvalifikace dopadla nad očekávání dobře a do závodu jsem startoval z pole position. Lukáš pak vybojoval třetí místo, takže do závodu jel rovněž z první řady,“ vrací se k úvodnímu závodu Radek Rous.
Nedělní závod byl pak deštivou loterií. „Samotný závod se dvakrát musel přerušit a nakonec se jel na mokrých pneumatikách. Mě se povedl start, což u mě nebývalo zvykem. V první zatáčce jsem byl první, ve druhé druhý, ale hned vzápětí jsem se vrátil na čelo závodu, které jsem dokázal uhájit až do konce.“
Na druhé místo oddílového kolegy Michala Filly měl Radek Rous náskok půl minuty. „Michal měl pak na třetího náskok skoro minutu, takže ten závod byl pro nás velice úspěšný,“ říká zanedlouho devětadvacetiletý rodák z Kralic na Třebíčsku, který ale sportovně uznal, že úlohu mu usnadnily komplikace řady konkurentů. „Venca Bitman, Jirka Fejta i Jiří Brož odstoupili, takže o to to pro nás bylo jednodušší. Přesto si toho velmi ceníme. Pro Michala první závod vůbec a druhé místo, pro mě první závod na vodě a první místo.“
Do Maďarska našla cestu řada zkušených závodníků. „Konkurence byla velmi slušná. Byli tam kluci z Německa, Rakouska a Rumunska, kteří mají se svými stroji řadu zkušeností. Mistrovství Evropy nás ale teprve čeká a tam bude konkurence výrazně lepší,“ je si dobře vědom Radomil Rous, který tentokrát neměl žádné výhrady ani ke svému stroji. „Motorka fungovala dobře, ale do závodu v Itálii musíme zapracovat na nastavení palivových map.“ Maďarský triumf je pro oba závodníky Klub racing teamu Znojmo velkým povzbuzením. „Samozřejmě, že jsme všichni spokojení. Uvidíme, jak to půjde dál. Já doufám, že podobně budeme pokračovat dál a že se sezóna nezvrhne podobně jako vloni,“ uzavírá hodnocení prvního závodu Mistrovství České republiky Radek Rous, kterého teď čekají dva týdny volna a pak už první závod evropského šampionátu v Itálii.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist