Racing.motorkari.cz v Mostě

Tradičně dva jezdci s logem těchto stránek se představili při posledním klání republikového šampionátu. Zatímco Michal Javůrek prožil zklamání, Tomáš Holubec se radoval z dalšího pódia.

Racing.motorkari.cz v Mostě
Na okruhu v Mostě se Tomáš Holubec zúčastnil dalšího závodu letošního Alpe Adria Cupu spojeného s Mezinárodním Mistrovstvím České republiky. Poté co si zajistil devátým místem v kvalifikaci start ze třetí řady, vybojoval krkonošský jezdec vynikající jízdou v nedělním závodě bronzový věnec za třetí místo v MEZ MČR.
Chyba jednoho ze soupeřů v první zatáčce po startu nejenže poslala Toma mimo vytýčenou trať, ale především odsunula Tomáše Holubce na pozice daleko za první desítkou, přesto Tom nevzdával svůj boj o co nejlepší výsledek. V každém kole předjížděl své soupeře a blížil se k jezdcům, kteří bojovali o pódium v hodnocení republikového šampionátu. V posledním kole byl již na dosah od Slováka Ruži, kterého se mu bohužel nepodařilo předjet. Jak sám po závodě uvedl, k překonání Vláda Ruži chybělo pouhé jedno kolo. Nicméně i tak byl Tom se závodem spokojený, vždyť pátá pozice v hodnocení Alpe Adria Cupu a třetí v Mezinárodním Mistrovství České republiky je toho tím nejlepším dokladem.
Výsledky závodu AA Cup Superstock 600
1.- Olmo Spigariol (ITA-Yamaha) 12 kol
2.- Attila Soltesz (HUN-Suzuki) +8,747
3.- Jakub Glaser (CZE-Suzuki) +9,362
4.- Vladimír Ruža (SVK-Suzuki) +15,087
5.- Tomáš Holubec (CZE-Yamaha) +15,279 Druhý jezdec jenž na svých kapotách vozí logo těchto stránek je markvartický Michal Javůrek, který bojuje v Přeboru Volné třídy přes 600 ccm. Do podniku v Mostě se „Javor“ poprvé ve své kariéře přihlásil nejen do volné třídy, ale i do Mezinárodního Mistrovství ČR kategorie Superbike.
Smutnou stránku závodění poznal Michal již v pátek, kdy nastoupil do první části kvalifikace třídy Superbike. Pád pod Matadorem již v šestém kole kvalifikace vystavil stop nejen zbytku kvalifikačního snažení, ale i zbytku závodního víkendu. Tým Maple Racing Team, za který Michal Javůrek startuje, nedokázal opravit poškozený motocykl tak aby prošel opětovnou technickou přejímkou, samotný jezdec byl také zraněn, když si stěžoval na bolest v noze. Michal Javůrek, který se po pátečním pádu krátkodobě ocitl dokonce v bezvědomí, se z dalšího mosteckého účinkování odhlásil a již v sobotu odpoledne odcestoval domů připravovat sebe a motocykl na následující závod v Brně, který se koná již od tohoto pátku, a kterého by se chtěl zúčastnit..

www.tomasholubec.com

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist