První závod roku 2005

Šrámek racing promotion má za sebou první letošní závod. Jezdec týmu soupeřil o medailovou pozici, nakonec vybojoval krásnou čtvrtou příčku v Holandském mistrovství.

První závod roku 2005
Závod, který se jel v polovině dubna na známém okruhu ze seriálu MotoGP v Assenu, patří v současné době mezi nejprestižnější ve třídě 250 v Evropě. Okruh navíc před letošní sezonou doznal změnu dvou úseků.
Michal Filla měl natrénováno jen lehce, krátce před závodem dva dny zajížděl stroj pod dohledem nového mechanika týmu Holanďana Gerieho Geverse na mosteckém okruhu. Přesto kvalifikace, do které nastoupilo celkem dvaatřicet jezdců, vyšla nad očekávání a Michal v ní skončil s dobrým časem na třetím místě. Na druhého přitom ztrácel pouhou jednu tisícinu vteřiny. Start do nedělního závodu poznamenalo horší počasí, teplota jen okolo devíti stupňů a vysoká vlhkost. Jezdec Šrámek racing promotion přesto zvládl start na jedničku a dokonce si polepšil o jednu příčku. Během závodu však ujeli domácí Lakerveld na Hondě s Geversem na Aprílii a Michal se rval s domácícm Loerofsem a Dánem Aggerholmem. Nakonec skončil těsně čtvrtý.
Podle manažera týmu dopadl první závod sezony výborně. „Jsem celkově spokojený. Na závodišti byla navíc perfektní atmosféra, všechny třídy narvané jezdci, skvělá organizace,“ pochválil závod Jirka Šrámek.
Po holandském závodu vyrazil tým 20. dubna na testování na maďarský okruh Hungaroring. Bohužel vládlo chladné počasí. První jízda se jela na oschlé trati ve čtvrtek odpoledne. Poté mechanik změnil nastavení motoru. Ve třetím kole měl však Michal pád, který předčasně ukončil testování. Po převezení jezdce do nemocnice a podrobném ošetření sice odpadlo podezření na zlomeniny zápěstí, ale pád způsobil komplikovanou zlomeninu malíčku na levé ruce. Rekonvalescence si vyžádá zhruba pět týdnů, první závod ze seriálu mistrovství Evropy tak tým bude muset velmi pravděpodobně vynechat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist