Michal Prášek slaví v Alpe Adrii zlatý hattrick

Závěrečný závod Alpsko-jadranského šampionátu uspořádali v chorvatské Rijece na okruhu Grobnik. Před tímto závodem měl Michal Prášek v průběžném hodnocení třídy Superstock 1000 slibný náskok ve výši devětadvaceti bodů. O víkendu tak český závodník bojoval o celkové vítězství v seriálu a ve finále byl úspěšný a zlato získal už potřetí v řadě.

K dění v Chorvatsku Michal Prášek uvedl: „Páteční tréninky pro nás byly hodně důležité. Hned od prvních jízd jsem získal velmi dobrou rychlost pro sobotní kvalifikaci a závod. Páteční tréninky jsme uzavřeli s časem 1'31,5 sekundy na první pozici třídy Superstock 1000. Sobotní kvalifikace nám vyšla nad očekávání dobře, protože jsem s časem 1'29,6 sekundy vybojoval pole position a to s náskokem jedné a půl sekundy na druhého Chorvata Renato Novosela.“

„Před závodem jsme měli složité rozhodování, jakou nasadíme zadní pneumatiku. Nakonec jsme se rozhodli pro tvrdší směs, abych byl silný v závěru závodu. Start do závodu jsem neměl ideální a propadl se na šesté místo. Během prvního kola jsem už byl čtvrtý. Více jak polovinu závodu jsem jezdil na konci skupinky, která bojovala o vítězství, nicméně když nám poodjel vedoucí závodník Svitok, nebylo už na co čekat. Během jediného kola jsem se propracoval na druhé místo a hnal se za prvním Tomášem Svitokem. Tři kola před cílem jsem převzal vedení a to jsem nepustil až do cíle, kterým jsem projel první s náskokem pěti sekund.“

„V neděli na závod nám dráha zmokla, ale nebyl to silný déšť, aby byly kaluže vody. V Rijece je velmi ostrý asfalt, což umožňuje i na mokrém povrchu používat suché pneumatiky. Do závodu jsem startoval na suchých gumách jako většina soupeřů. Bohužel už při warm up lapu jsem dostal dvakrát velký kopanec a to už jsem myslel, že půjdu k zemi. Takže když jsem najížděl na rošt před startem, tak jsem věděl, že to je můj konec. Odstartoval jsem pátý, ale soupeři mě předjížděli jako bych stál na místě. Propadl jsem se až na desáté místo. Hlava mi to prostě nebrala, jak můžou místní matadoři jet na suchých gumách tak neskutečně rychle. Do půlky závodu jsem se hodně trápil. Nakonec jsem dosáhl na nějaké tempo, v závěru urval alespoň sedmé místo a zajel čtvrtý nejrychlejší kolo závodu.“

„Pro náš tým ale bylo nejdůležitější, že jsme vyhráli šampionát Alpe Adria 2017 a povedl se nám hattrick, protože celkové vítězství slavíme již třetím rokem (2015, 2016, 2017). Letošní sezona byla pro mě velmi výjimečná, protože jsem navíc jen před týdnem dokázal vyhrát šampionát mistrovství republiky na přírodních okruzích v kubatuře nad 600ccm. Teď nás ještě čeká za čtyři týdny závod na Slovakiaringu, kde budeme bojovat o mistrovský titul České republiky, kde jsem prozatím první.“

„Závěrem bych chtěl moc poděkovat šéfovi týmu Pavlovi Roháčovi a všem našim reklamním partnerům, zejména firmě RP motosport exhaust tuning, která vyrábí výborné výfukové systémy, které používáme i pro tuto sezonu. Salovi, který je skvělý technik od pneumatik Dunlop. Dále bych chtěl poděkovat firmě APFREIGHT, Bazzaz, Smalt, Capit,Kili,D-HOLZ, Kulturní dům, Panský dům, Bonmoto, Autosklo Lassy, ISM, Město Havlíčkův Brod, PSI, Sebimoto, By Graphic Studio, Renocar, Bazény Skříšovský,Propagon, Provo, FAUR servis auto, všem členům týmu Roháč & Fejta, mému tátovi, který mi dělá mechanika a všem našim fanouškům. Díky všem!!!“