Česko-slovenské ohlédnutí po závodě na Slovakiaringu

Tým Montáže Brož Racing dnes absolvoval první závod sezony, kterým byl šampionát Alpe Adria na okruhu Slovakiaring.

Narozdíl od předchozích dní, kdy na Slovensku panovaly slunečné podmínky, se dnešní nedělní den probudil do deště, který sice krátce po rozbřesku ustal, nicméně celý den bylo velmi chladno. Změna povětrnostních podmínek si vyžádala i změny v přípravě motocyklů, se kterými se trojice Montáže Brož Racing Teamu vydala ke svým závodům.

Již dopoledne vybojoval Daniel Brož pódium v Přeboru ČR třídy Volná 250-600, ve kterém si dojel pro druhé místo. Velmi solidní výkon byl v cíli zvýrazněn i odstupem od vítěze, který byl pouhých 0,292 sekundy. Jako druhý se v závodě kategorie Superstock 600, který se již jel jako součást oficiální kvalifikace na Mistrovství Evropy, tedy šampionátu Alpe Adria, představil benjamínek týmu Jirka Klech. V tomto závodě Jirka dojel na 10. místě, což zároveň znamenalo i čtvrtou pozici mezi českými jezdci. Následoval závod supersportů, do kterého odstartoval Jiří Brož s cílem zjistit po dlouhé zimě své možnosti. Jirka v pro něm osamělém závodě odvedl velmi poctivou práci, která v cíli znamenala celkové 8. místo.
Jiří Brož – 8. místo v závodě SUPERSPORT / +31,811/: „Po pěti nemocích, kdy jsem laboroval hodně se zdravím, jsem v závodě testoval sám sebe, jestli to zvládnu a odjedu ho v tempu, a hlavně v jakém tempu. Z této strany jsem s výsledkem spokojený, i když jsem nebojoval o přední pozice. Podařilo se mi zajíždět celkem stabilní časy. Jsem za to rád a doufám, že se to bude již pouze zlepšovat, protože příprava na závody v podstatě nebyla žádná. Start se mi povedl, ale i já se v první zatáčce dostal do klinče mezi dva soupeře. Hlava mi nepustila to tam mezi ně dát... První kolo se povedlo, chytl jsem se Duška s Vavroušem, ale ti jeli v trochu rychlejším tempu, než jsem dokázal v dalších kolech akceptovat. Byl to poté osamělý závod, kdy přede mnou i za mnou nikdo nebyl.“
Jiří Klejch – 10. místo v závodě SUPERSTOCK 600 / +14,505/: „Start se mi docela povedl, bohužel v první zatáčce jsem byl trochu pomalejší, což znamenalo, že jsem byl dvěma jezdci zablokován. Chvilku jsem jel v kontaktu s vedoucí skupinkou, ta mi ale bohužel nakonec ucukla. Navíc mi již po čtyřech kolech začala dost výrazně klouzat pneumatika, což bylo zapříčiněno velmi chladným počasím. Nechci se na to vymlouvat, podmínky byly stejné pro všechny, ale já s tím nemohl držet tempo z prvních kol. Nakonec závod hodnotím jako svou nejlepší jízdu víkendu a domů odjíždím docela spokojený.“
Daniel Brož – 2. místo v závodě VOLNÁ 250-600 / +0,292/: „Z mého pohledu byl pro mne závod velkou výzvou. Startoval jsem z druhé pozice, a to jsem chtěl využít. Bohužel jsem zvolil špatnou pneumatiku a tempo jsem proto dokázal držet jen dvě třetiny závodu. Když Kurt odstoupil, tak mne po chvíli předjel Marek Valenta. Dokázal jsem s ním držet tempo až do konce, ale přiznám se, že jsem měl strach, že to kvůli pneumatikám někde položím, proto jsem mu to nikde nedal. Nakonec to byl dobrý víkend a já bych za to rád pochválil mechaniky, kteří pracovali na sto procent.“