Oliver König po víkendu ADAC Northern Europe Cup na Silverstonu

V britském Silverstonu pokračoval šampionát ADAC Northern Europe Cup v němž Oliver letos závodí. Tentokrát se jelo společně se šampionátem BSB takže jeden závod v sobotu, druhý v neděli. Do Silverstonu jsme se těšili, neboť Oliver zde v loňském roce zajel dvě pódia a okruh mu sedí. Program začínal v pátek dvěma volnými tréninky, pokračoval sobotní kvalifikací a prvním závodem a v neděli byl pak na programu warm up a druhý závod.

Oliver König po víkendu ADAC Northern Europe Cup na Silverstonu

Oliver v pátek nezačal úplně šťastně a hned v prvním FP se mu podařilo ve druhém kole motocykl opustit, čímž pro něj první trénink skončil neboť v BSB závodník nesmí po pádu pokračovat i kdyby byl motocykl schopen další jízdy. Naštěstí škody na motocyklu nebyly nijak vážné a tak Oliver mohl v klidu odjet druhý volný trénink. Vzhledem k tomu, že se oba volné tréninky jely na vodě nebylo cílem “hrotit“ časy, ale spíš se soustředit na stopu a nalezení mokrého nastavení motocyklu.

V sobotní již suché kvalifikaci si Oliver vyjel celkové osmé místo (šesté mezi jezdci jeho šampionátu) a tak do odpoledního závodu startoval ze třetí řady. Těsně před závodem jsme se rozhodli zariskovat a udělat zásadní změnu převodu, která se v závodě bohužel ukázala jako chybná. Díky tomu Oliver nemohl naplno využít rychlosti motocyklu, neboť se dostával dříve do omezovače a nebyl schopen udržet krok s nejrychlejšími. Závod dokončil na pátém místě a alespoň si připsal slušnou porci bodů do celkového hodnocení šampionátu.

Do nedělního warm upu jsme se vrátili k osvědčenému nastavení a Oliver se ihned vrátil mezi top 3 nejrychlejší jezdce, což nám dalo více optimismu pro druhý závod. Nedělní závod se odvíjel již ve zcela odlišném duchu a Oliver jel od začátku až do konce ve skupině vedoucích jezdců, kde se neustále v klasickém obrazu závodů Moto3 měnilo pořadí a bojovalo se doslova o každý centimetr trati. Bitva pokračovala až do posledních centimetrů, kdy prvních osm jezdců projelo cílovou čáru v rozestupu 0,7sekundy. Oliver dojel stejně jako v sobotu na pátém místě a jako cenu útěchy si domů odvezl nejrychlejší kolo závodu, které zajel právě v posledním kole.

V celkovém hodnocení je Oliver na pátém místě a na druhou pozici ztrácí šestadvacet bodů. Nyní jej čekají závěrečné dva závody šampionátu. Ty se pojedou opět společně s BSB a to poslední víkend září v holandském Assenu.

Moc děkujeme všem partnerům a fanouškům za podporu, bez které by toto nebylo možné.

Autor článku obdržel prémii 0.5 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist