Zlatý kahanec vyhrál na Těrlicku popáté Horst Saiger

Třiatřicátý ročník mezinárodního silničního motocyklového závodu o „Havířovský Zlatý kahanec“ uspořádali o víkendu pod hlavičkou CAMS, šampionátu mistrovství České republiky Tourist Trophy. Sobotní kvalifikační tréninky jeli jezdci za deště a v den závodu byly všechny závody vyhlášeny jako mokré. Hlavní cenu Zlatý kahanec vyhrál už popáté jezdec z Lichtenštejnska Horst Saiger, který navíc nastavil nový rekord okruhu.

Ten, kdo do Těrlicka na závody přijel, rozhodně nelitoval. Byly to napínavé závody a skvělá vítězství jako například to v podání Pavla Fojtíka v třídě 125SP. Michal Indi Dokoupil přijel na poslední chvíli z Irska, vyhrál závod kategorie Twin a zamířil rychle zpátky. V třídě 600ccm (do/nad) byl z českých závodníků nejrychlejší dvakrát druhý Marek Červený. V Grand Finále pak zajel Červený na třetí místo a v top5 byl další český závodník Petr Bičiště. Všichni jezdci jeli na maximum a předváděli parádní výkony, což se všem muselo líbit.