Novinka v závodním kalendáři CAMS – Velká cena Bohumila Staši v Brně

V neděli 18.července tomu bylo přesně 50 let, kdy Bohumil Staša po heroickém výkonu vybojoval druhé místo ve Velké ceně Československa. Těžko bychom hledali lepší příležitost, při které oznámit velkou novinku v našem závodním kalendáři. Podzimní motocyklové závody roadracingu na Masarykově okruhu ponesou jméno po slavném jezdci ze Strakonic.

Podniky roadracingu pod taktovkou CAMS jsou otevřené všem motocyklovým závodníkům.
V případě Velké ceny Bohumila Staši tomu není jinak. Už v tuto chvíli se do závodu můžete registrovat na stránkách pořadatele, kterému děkujeme za spolupráci.

„Bohumil Staša je jedním z nejlepších československých závodníků bohaté historie motoristického sportu u nás. Tím, že jsme největší tuzemský závod pojmenovali po něm, mu chceme vzdát hold. Pan Staša se svými výkony při Mistrovství světa silničních motocyklů na původním Masarykově okruhu nesmazatelně zapsal do historie naší trati a byl pravidelným hostem na okruhu i po konci své aktivní kariéry. Český motosport mu vděčí za mnohé a je pro nás velká čest, že pan Staša junior souhlasil s tím, že závod pojmenujeme po jeho otci,“ vysvětluje předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová. Velká cena Bohumila Staši byla do závodního kalendáře Masarykova okruhu zapsána na první říjnový víkend.

V rámci závodního programu slavnostně pojmenujeme jednu ze zatáček Masarykova okruhu, která od té chvíle ponese jméno po Bohumilu Stašovi. Pevně věříme, že se ceremoniál uskuteční s plnohodnotnou diváckou účastí a pokud to říjnová opatření proti šíření koronaviru dovolí, do ceremoniálu by organizátoři rádi zapojili všechny jezdce, kteří budou na Velké ceně Bohumila Staši startovat. „Zatáčka Bohumila Staši na Masarykův okruh bez debat patří. Původně jsme ceremoniál chtěli uspořádat už loni, a potom znovu letos na jaře, epidemická situace nám ale vždy překazila plány. Pevně věřím, že tentokrát už to vyjde a bude možné poctu velikánovi československého motorismu uskutečnit bez jakýchkoliv omezení,“ dodala Ivana Ulmanová.

Náš tip

Propozice závodu - propozice-vcbs2021.pdf

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):



TOPlist