Macau GP 2018 – Pole position získal Hickman, třináctý čas zajel Červený

V pátek byla v Macau na programu druhá kvalifikace, která definitivně určila podobu startovního roštu 52.ročníku Suncity Group Macau Motorcycle Grand Prix. Do dvanácti kol závodu odstartuje z první řady trojice Peter Hickman, Michael Rutter a Martin Jessopp. Český závodník Marek Červený se do závodu kvalifikoval třináctým časem v pořadí. Podrobnosti připravujeme.

Macau GP 2018 – Pole position získal Hickman, třináctý čas zajel Červený

V páteční druhé kvalifikaci zajel nejrychleji Peter Hickman (Aspire-Ho by Bathams Racing), jehož maximem na kolo je hodnota 2'23,904 sekundy. Britský závodník je tak blízko šance závod vyhrát a získat v Macau svůj třetí triumf, jelikož je vítězem závodů v letech 2015 a 2016.

Na druhé pozici je osminásobný vítěz závodů v Macau Michael Rutter (Aspire-Ho by Bathams Racing), který na start z pole position ztratil 1,140 sekundy. Také on má velkou šanci se poprat o devátý triumf, čímž by jen překonal vlastní rekord v počtu vítězství. Rutter je týmovým kolegou Hickmana, ale na rozdíl od něho nejede v sedle BMW, ale Hondy RC213V.

První řadu na startu uzavřel třetí v pořadí Martin Jessopp (Tak Chun Group by PBM). Jezdec Ducati Panigale 1199  byl o 1,452 sekundy pomalejší a na druhého ztratil přes tři desetiny. Český závodník Marek Červený (Wepol Racing by Penz13) je s časem 2'29,985 sekundy třináctý.

52.ročník Suncity Group Macau Motorcycle Grand Prix – Kvalifikace (2)
Pátek, 16.listopadu 2018 – Macau, Čína

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist