Kamil Holán testoval v Chorvatsku

Známá česká agentura pořádající jízdy a hobby závody na okruzích vyrazila o uplynulém víkendu na tradiční zahajovací podnik v Chorvatské Rijece. Mezi dvacítkou českých účastníků bylo několik známých jmen z českého roadracingu jako například Kamil Holán nebo Marek Červený.

Kamil Holán testoval v Chorvatsku
První okruhové testování využil tým Racetrack.cz na to, aby vyzkoušel svoji stávající techniku, kterou bude Kamil používat na okruhových dnech agentury určených k testování. Motocykly pro ryze závodní účely budou připraveny na testování v dubnu v Mostě, které bude poslední před zahájením šampionátu IRRC. Tým Racetrack.cz se také představil v oblečení od firmy RST, která se stala novým partnerem závodního týmu.
Počasí našim testům velmi přálo, když po celé tři dny panovalo krásné, většinou slunečné počasí s teplotami až k dvaceti stupňům Celsia. Největší pozornost se samozřejmě soustředila na vyzkoušení strojů pro Kamila, který měl v Rijece připravenou Yamahu R1 a Yamahu R6. Obě motorky Kamil sedlal již v minulých letech, ale oba stroje prošly velkým servisem, takže bylo na místě techniku důkladně projít a vyzkoušet.
Za celou dobu testování se neobjevil jediný závažný problém, a tak mohli všichni jezdci nakroužit opravdu velké množství kol. Někteří se také zúčastnili tréninkových závodů. Dobře si v litrové třídě vedl Kamil Holán, který v sobotu dojel na čtvrtém místě (nejlepší čas 1:34,1). To byl na druhý den testu mezi místními střelci velmi dobrý výkon. V neděli byl na programu závod šestistovek, který Kamil opanoval již od samotného startu a závod vyhrál (nejlepší čas 1:35,8). Neztratili se však ani další jezdci. V nedělním závodě tisícovek zazářil také Matys Vlach, který dojel ve velké konkurenci na 17. místě (nejlepší čas 1:40,0).
Z Rijeky se tak tým Racetrack.cz vrátil ve skvělé náladě a všichni jezdci se již těší na 13.dubna, kdy se všichni opět setkají na okruhu v Mostě. Zde již bude Kamil testovat nový supersport Yamahu R6, určenou pro závody v Hořicích a na ostrově Man plus nové BMW S1000RR, na které bude Kamil hájit barvy Racetracku na přírodních tratích v seriálu IRRC.
Kamil Holán k testování v Chorvatsku uvedl: „Pro mě to byl boží víkend, kdy jsem zjistil, že jsem nezapomněl jezdit na motorce :) Navíc jsme neměli žádný technický problém a tak jsem mohl hodně najezdit. Obě motorky fungujou skvěle. Nic jsem nerozbil, počasí bylo úžasný, takže jsem opravdu šťastnej. Už se moc těším na duben do Mostu, kde si poprvé sednu na ostrý motorky. Jsem fakt moc rád, že jsem mohl do Rijeky jet.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist