Jsem moc šťastný, říká vítěz z Dymokur Leoš Hlaváček

Heslem „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti“ se řídil havlíčkobrodský závodník Leoš Hlaváček, který o víkendu v Dymokurech vyhrál závod třídy nad 600ccm a připsal si na konto své první vítězství. Než odjel do Dymokur tak si zatrénoval s Michalem Práškem na dráze ve Vysokém Mýtě a jak sám jezdec přiznal, tato zkušenost sehrála hlavní roli.

Jsem moc šťastný, říká vítěz z Dymokur Leoš Hlaváček
V malebné vesničce Dymokury nedaleko Městce Králové uspořádali ve dnech 20. a 21. září 2014 poslední podnik na přírodních okruzích v této sezoně. Po loňských a letošních problémech s povrchem pořadatel dokázal dojednat nový „koberec“. Nic tak již nebránilo uspořádání velmi pěkného podniku. Jedinou vážnější komplikací byla v sobotu nefungující časomíra. Muselo tak přijít na řadu dříve běžné zapisování průjezdů. V neděli už bylo vše jak má být a jelo se „na krabičky“.
Do Dymokur se vydal také jezdec z Havlíčkova Brodu Leoš „Magda“ Hlaváček, který startoval v kubatuře volná nad 600ccm. Letos měl Leoš včetně Dymokur v plánu pouze tři podniky, dvakrát populární Hořice a na závěr právě Dymokury. V rámci tréninku se tedy rozhodl pro ježdění před závody v netradičním prostředí.

„S mým kamarádem Michalem Práškem jsme se dohodli, že se s velkýma motorkama vypravíme na motokárovou dráhu do Vysokého Mýta. Zpočátku jsem nebyl úplně přesvědčen o přínosu takovéhoto ježdění, ale s odstupem jsem za to velmi rád. Ježdění s těžkou motorkou na takto malé trati není žádná procházka růžovým sadem. Nicméně po pěti odpolednech se ukázalo, jak se právě zde jezdec naučí pracovat s těžištěm, akcelerovat z mrtvého bodu a další potřebné návyky, které mě podle mého názoru posunuly dál a pomohlo mi to právě v Dymokurech,“ popisuje předstartovní přípravu Leoš.
Sobotní kvalifikace proběhly po sportovní stránce bez větších komplikací. Problémy dělala již výše zmíněná časomíra, to se však časoměřičům podařilo (byť se zpožděním) ustát. V kombinaci obou kvalifikačních tréninků byl Leoš klasifikován na šestém místě. Odstupy na jezdce před ním však byly minimální. „Kvalifikace proběhly v pohodě a na startu to bude šesté místo. Zítra se pokusím prokousat trochu dopředu. Nový povrch je proti loňsku parádní. Konečně nám gumy ubývají a ne naopak, jako tomu bylo loni,“ dodal jezdec s úsměvem.

Nedělní den se zpočátku jevil jako slunečný. Postupem se však zatáhlo a poslední závody se už jely na vodě a to včetně „litrů“. Po startu se vedení ujal Alda Nechvátal, následoval jej Dominik Jůda, třetí už jel „Magda“ Hlaváček. Ve čtvrtém kole Leoš zaútočil na druhou pozici, kterou po pár výměnách uhájil a vydal se za vedoucím Nechvátalem. I na něho postupem času vyzrál a začal si na čele budovat sice ne příliš velký, nicméně natolik dostatečný náskok, aby odrazil možný útok. V cíli tak bylo pořadí Leoš Hlaváček, mocně finišující Dominik Jůda, Alda Nechvátal. Bylo to tak první Leošovo vítězství v kariéře.
„Do závodů jsem dobře odstartoval a získal nějaké pozice. Postupem jsem našel výborné tempo a dostal se před Dominika a nakonec i před Aldu. Jsem strašně šťastný. Je to první vítězství a myslím, že to v Brodě večer taky oslavíme. Letos se ještě jednou vypravím s Michalem do Mýta, kde bychom tentokrát rádi udělali ježdění pro více lidí. Pak už jen bude následovat předlouhé čekání na příští sezonu,“ řekl závěrem Leoš Hlaváček.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.25
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist