GP Macau vyhrál Rutter

1. kolo: Do závodu zkráceného nakonec na pouhých 10 kol - původně se mělo jet 15, později zkráceno na 12 - odstartovalo jen 22 jezdců (po warm lapu do něho nenastoupili Rico Penzkofer s BMW a Conor Cummins na Kawasaki) a start nejlépe vyšel Hutchisonovi před Jessoppem, McGuinessem a až čtvrtý byl po prvním kole největší favorit Rutter.
2. kolo: Vedl Ian Hutchison s náskokem 1,338 před Jessopem, Rutter už předjel McGuinesse a byl tak na 3. místě.
3. kolo: Michael Rutter předjel Jessoppa a byl druhý o 0,325 za "Hutchym".
4. kolo: Rutter šel na dlouhé rovince do čela a ujížděl jak Hutchinsonovi, tak Jessoppovi, který ovšem na loňského hrdinu TT neustále útočil. Na konci tohoto kola měl Rutter na čele náskok 1.365 sekundy.
5. kolo: V polovině závodu vedl Rutter o 2.859 před Jessoppem a o 2.948 před Hutchisonem.
6. kolo: Na čele se nic nezměnnilo, dvě vedoucí Ducati dělilo 3.477 sekundy, třetí Hutchison ztrácel 4.744. Velký souboj byl ale o 4. místo mezi Toyem, McGuinessem a Johnsonem.
7. kolo: Rutter vede o 3,756 před Jessoppem, třetí Hutchison ztrácel 5.545 sekundy.
8. kolo: Rutter už má na čele náskok 4.309 sekundy.
9. kolo: Náskok Ruttera na Jessoppa je 4.992 a Hutchison ztrácí 7.445. O čtvrté místo bojuje trojice, kterou vede Toye se ztrátou 10.717 před McGuinessem a Johnsonem.
Konec závodu: Vítězí už po sedmé v Macau Michael Rutter na Ducati o 4.772 před týmovým kolegou Martinem Jessopem a o 6.847 před Ianem Hutchisonem (Yamaha) - všichni z Velké Británie. Čtvrtý končí Američan Jeremy Toye s Kawasaki (+9.647), pátý Brit Gary Johnson na Suzuki (+14.113), který v úplném závěru předjel svého krajana Johna McGuinesse s Hondou (+14.314). Sedmý dojíždí Dokoupilův týmový kolega a další Angličan James Storrar na BMW (+32.049), osmý pak Američan Michael Barnes na Kawasaki (+36.894), devátý Novozélanďan Bruce Anstey s Hondou (+39.384) a Top-10 kompletuje Brit Steve Mercer na Hondě (+41.713).

Jedenáctý končí Brit James Hillier, následován Michaelem a Williamem Dunlopovými, čtrnáctý byl klasifikován Němec Didier Grams a jako patnáctý Američan Sean Dwyer. Brit Stephen Thompson, jeho krajan Paul Shoesmith, Američan Mark Miller a konečně Brit James McBride se potom umístili na místech 16. až 19.
Český jezdec Michal Dokoupil s BMW dokončil dnešní závod jako 20., přičemž šachovnicový praporek neviděli Američan Chris Clark a Rakušan Horst Saiger.