Desátý ročník Kyjovského okruhu

Ve dnech 14. a 15. září 2013 uspořádali v Kyjově jubilejní desátý ročník Kyjovského okruhu. Jeho součástí bylo mistrovství České republiky na přírodních okruzích Českomoravské asociace motocyklového sportu.

V sobotu závodům v Kyjově nepřálo počasí, takže závod O pohár Petra a Tomáše Hlavatkových museli přeložit na neděli. Nedělní program zahájily závody Klasiků 175+250ccm - třídu do 175ccm vyhrál Eduard Klimek a třídu do 250ccm domácí jezdec Lukáš Bělič. Následovaly kubatury 350+500+750ccm - první místo v 350ccm slavil Vitězslav Hatan, nejrychlejším jezdcem třídy do 500ccm byl Radek Josefík a v 750ccm vyhrál Rakušan Johann Fürböck.
V závodu O pohár Petra a Tomáše Hlavatkových mohli diváci sledovat souboj o vítězství mezi Markem Červeným a Michalem ´Indi´ Dokoupilem, kde byl úspěšnější první jmenovaný. Další závod jela nejnižší kubatura 125SP, kterou vyhrál Marcel Hruboš. Na startu pátého závodu byly hned tři kubatury a to 125GP, Supertwin a 400 Supersport. Stopětadvacítky vyhrál Patrik Kolář, Michal ´Indi´ Dokoupil slavil vítězství v Supertwinech a v 400 Supersport byl první David Hanzalík.
Závod šestistovek museli krátce přerušit kvůli dešti. Vítězství nakonec po další bitvě s Markem Červeným slavil Michal ´Indi´Dokoupil. Předposledním kláním víkendu v Kyjově byl závod kubatury 250CRR, který ovládl David Hanzalík. Posledním bodem programu byl závod pravidelnosti sidecar, kde prvenství získala slovinská posádka Lecjaka Matjaže a Silvo Luzara.
Jubilejní ročník Kyjovského okruhu přilákal na deset tisíc fanoušků závodění na dvou kolech, kteří všem jezdcům připravili skvělou diváckou kulisu. Kdo přišel rozhodně nelitoval.