Další úspěšný víkend Patrika Cardy s New2 Project

Český závodník Patrik Carda absolvoval o uplynulém víkendu druhý závodní víkend v barvách týmu New2 Project, kde sedlal Yamahu R6. Po debutu na Jarní ceně naskočil mladý jezdec z nedalekých Popůvek u Brna do Letní ceny, kde se mu podařilo získat dosavadní nejlepší výsledek v kategorii do 600ccm.

Po nadějných pátečních trénincích na mokré trati se Patrikovi podařilo v rámci sobotní kvalifikace i přes problémy s mlžením plexi jeho přilby zajet solidní sedmou pozici, což dalo naděje na boj o pódiové umístění. Bohužel i v závěru samotného závodu se tyto problémy vrátily, což Patrika Cardu připravilo o pódium a musel se spokojit s pátou pozicí. V nedělním závodě tento výsledek zopakoval a opět dojel v Top 5.

„Uplynulý víkend považuji za velmi podařený,“ komentoval Letní cenu Brna Patrik Carda. „Už v pátečních trénincích se nám podařilo nastavit motorku a zajet slušný čas. Sobota se jela za deště, což mi celkem hrálo do karet, protože jsem na morku silný, takže tyto podmínky byly moje výhoda. V první kvalifikaci jsme ale bohužel měli problémy s plexi a nepodařilo se mi zajet ani jedno rychlé kolo. Do druhé kvalifikace jsme problém vyřešili a zajel jsem celkové sedmé místo.“

„Závod byl skvělý až do té chvíle, než se mi dvě kola před koncem začalo opět mlžit plexi. Ztratil jsem dvě pozice, což mě stálo pódium. Po nedělním warm-upu jsem se cítil dobře a byl odhodlaný opět bojovat o bednu. Start závodu se mi troufám říct povedl a snažil jsem se držet Karla Haniky, což bylo fantastické. V závodě jsem zajel svůj rekordní čas, dojel jsem v Top 5 a zagumoval pro svůj fanklub na „céčku, takže to byl skvělý závěr. Cely víkend jsem si užil a chtěl bych poděkovat mému týmu New2project, fanklubu a všem sponzorům,“ dodal závěrem Patrik Carda.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist