Bitva na přírodních okruzích pokračuje v Českém ráji - Cena města Jičína 2019

Letošní sezóna závodů silničních závodních motocyklů na přírodních okruzích pokračuje tento víkend v Jičíně, kdy se do Českého ráje sjedou závodníci přeboru České republiky SZM jízd pravidelnosti historických závodních motocyklů. Na trati je doplní i jezdci mezinárodního mistrovství České republiky SZM na přírodních okruzích třídy 125 SP.

Letošní motocyklová sezóna je v plném proudu a i když má spousta šampionátů odjetých již několik podniků, o nadcházejícím víkendu nás čeká rozjetí jedné nové sezóny. Půjde o přebor České republiky silničních závodních motocyklů na přírodních okruzích v jízdách pravidelnosti historických závodních motocyklů. První závodní podnik této sezóny bude uspořádán v Jičíně, kde se pojede již sedmý ročník obnovených závodů na přírodních tratích. K obnovení v Jičíně došlo v roce 2013 a po 33 letech pauzy se do Jičína vrátila tradice pořádání motocyklových závodů. Letos se tu navíc slaví pěkné výročí, kdy je to 70 let od uspořádání prvních závodů v okolí tohoto města.

V rámci závodů JPHZM se můžeme těšit na historické stroje vyrobené mezi léty 1920 až 1978, které jsou zařazeny do různých kategorií dle objemu motoru a roku výroby. Velkým zpestřením všech závodů jsou vždy sidecary, které také patří do této kategorie, takže v Jičíně nemůžou chybět.

Kromě historických strojů harmonogram tradičně doplňují moderní třídy. Letos to bude kategorie 125 SP, která tu odjede další závod do hodnocení mezinárodního mistrovství České republiky silničních závodních motocyklů na přírodních okruzích. Do závodu se již přihlásilo 30 závodníků a závodnic, což slibuje dobrou podívanou. Na trati nebude chybět průběžně vedoucí jezdec této třídy Michal Vecko a jeho hlavní soupeři v podobě týmového kolegy Lukáše Fikkera a dalších, jako jsou například Martin Prouza a Ivo Doležal. Mezi nimi se také představí dvě závodnice Staňka Malinová a Lucie Festová. Další třídou je kategorie Jawa 50, která také nepojede na pravidelnost, ale půjde o rychlostní závod.

Startovní listina - startovni-listina-2019-opr..pdf

Tomáš Jenčovský (člen komise SZM Autoklubu ČR): „Jsem velice rád, že se závody v Jičíně podařilo před několika lety obnovit. Samozřejmě, že je dnešní trať odlišná od té původní, na které se jezdila cena Prachovských skal, ale některé pasáže, jako třeba cílová rovinka, zůstaly stejné. Motocyklové závody do Jičína prostě historicky patří a pevně věřím, že patřit budou i v letech následujících. Během tohoto víkendu uvidíme na okruhu nejenom všechny kategorie v jízdách pravidelnosti historických závodních motocyklů, ale pojede se i o body do mezinárodního mistrovství ČR na přírodních okruzích v kategorii 125SP. Chtěl bych moc poděkovat za skvělou práci Automoto klubu Český ráj Jičín v AČR a všem dobrovolníkům, kteří se na přípravě tohoto podniku podílejí. Věřím, že si víkend v Jičíně všichni užijeme."

Harmonogram víkendu

Více informací naleznete na webových stránkách AMK Český ráj Jičín.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist