300 zatáček Gustava Havla: sobotní kvalifikace

V Hořicích se dnes během kvalifikací rozhodovalo o postavení na startovních roštech pro všechna zítřejší klání závodu 300 zatáček Gustava Havla, který je součástí mezinárodního šampionátu na přírodních okruzích Intarnational Road Racing Championship.

Ve třídě Sportproduction 125, která se startem v 8.45 hodin zítřejší program zahajuje, se na startovní rošt postaví lehce přes dvě desítky pilotů, z nichž na vítězství bude z pole position útočil Lukáš Fikker, jenž ve druhé kvalifikaci dosáhnul čas 2:41,467 sekundy. V první řadě startovního roštu, kde na rozdíl od předešlých let bude po třech pilotech, spolu s ním bude stát Michal Vecko a Marek Zima. „Dakšnů“ je letos sice o něco méně nežli tomu bylo v letech předešlých, ale každopádně půjde o chutný předkrm, u kterého byste neměli chybět!

Jako druzí na trať v 9.45 hodin vyrazí ke svojí první jízdě piloti kubatury Supersport, která je zařazena do seriálu IRRC. Oběma kvalifikacím dnes vládnul nováček tohoto šampionátu, ale jinak samozřejmě velmi zkušený jezdec Petr Najman, kterého ale v obou kvalifikačních jízdách velmi těsně stínoval leader průběžného pořadí, jímž je Francouz Yves Pierre Bian. První řadu dokompletuje další domácí favorit a znalec hořické tratě Kamil Holán. Druhá jízda třídy Supersport startuje v 14.05 hodin.

Následovat bude třetí závod, který zajistí dvoutaktní třídy GP 125 a OPEN 250. Klasifikovány budou samozřejmě odděleně a napínavější souboje se očekávají od stopětadvacítek, kde se na nejvýhodnější pozici podle očekávání postaví Patrik Kolář, kterému by měli být největšími soupeři druhý Michal Savinkov a třetí Rakušan Christophe Eder - příliš ale neztrácejí ani Němci Steffen Graemer s Chrisem Mayerem na čtvrtém a pátém místě. Technické problémy během druhé kvaldy bohužel řešil domácí matador, Oldřich Podlipný, tak doufejme, že zítra v 10.45 hodin bude stát na startu. Ve třídě OPEN 250 byl dnes nejrychlejší Dán Anders Blacha, druhý čas zajel nestárnoucí Němec Johannes Kehrer.

Pět minut před dvanáctou je naplánován start první jízdy třídy Superbike, a opět se tedy bude bojovat o body do seriálu IRRC. První řada startovního roštu bude vyhrazena pouze zahraničním jezdcům, když nejvýhodnější pozici si s časem 2:15,288 sekundy zajistil někdejší mnohonásobný vítěz tohoto šampionátu Němec Didier Grams. Druhý čas dnes zajel vedoucí muž průběžné tabulky, kterým je Švýcar Lucas Maurer a v první řadě je doplní Němec David Datzer. Dva domácí favorité budou seřazení ve druhé řadě, když čtvrtý čas dosáhnul Marek Červený a pátý byl Kamil Holán. Druhá jízda superbiků v 16.25 hodin uzavře celý nedělní program.

V 12.55 hodin vystartují třídy Supermono, Supersport 300 a také Supersport 400. V jednoválcových osmistovkách se s největší pravděpodobností o vítězství rozhodne mezi dvěma tradičními soupeři a to Petrem Najmanem, který si časem 2:28,539 sekundy zajistil první pozici na startovním roštu, ale velmi těsně za ním skončil Schaun Anderson ze Severního Irska. Třetí František Loučka na tyto dva střelce ztrácí už více než šest sekund. S třístovkou startuje jediný jezdec, kterým je Radek Lamich, jenž se na společném gridu postaví na šesté místo, ve čtyřstovkách byl nejrychlejší Dan Vysloužil před Ludovítem Krušinou.

Kubatura Supertwin startuje v 15.15 hodin a protože následuje hned po druhé jízdě supersportů, moc času na oddech nebude mít Francouz Yves Pierre Bian, který stejně jako v „šestkách“ bude stát v první řadě a tentokrát dokonce na pole position. Na druhé místo se překvapivě postaví Ital Andrea Majola na luxusním stroji Paton. Z českých střelců byl dnes nejrychejší Jan Markalous, který si třetím časem zajistil zbylé místo v první lajně.

Kompletní výsledky kvalifikace, stejně jako zítřejší live timing můžete sledovat zde.

Informace o redaktorovi

Martin Hakl - (Odebírat články autora)
Motorkáři.cz - (Odebírat články autora)
Miloš Rejman - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 6 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist