Sbohem Leigha Adamse

Leigh Adams (39) definitivně ukončil svou evropskou kariéru a odjel nastálo do své rodné Austrálie. A byla to rozlučka jaksepatří! Dvojnásobný vítěz plochodrážního World Cupu ve svém posledním britském závodě vyhrál v barvách Swindonu všechny své jízdy a pak si už jen užíval nekonečné ovace vyprodaného stadionu.

Čtyřnásobný vítěz pardubické Zlaté přilby už během letošního roku uvedl, že sezona 2010 bude jeho labutí písní na starém kontinentu a v příštím roce pojede jen pár závodů v rodné Austrálii. A protože si během své neskutečně úspěšné evropské kariéry získal tisíce fanoušků všude, kde působil, muselo jeho loučení probíhat na několikrát. Nejprve 10. října v polském Lešně, kde ale ve finále prohrál s toruňským matadorem Adrianem Miedzinskim. „Strašně mne mrzelo, že jsem své působení v Lešně neukončil vítězstvím. Ale byl to regulérní závod a ne charitativní akce, a to jsem také svým soupeřům před startem řekl. O to víc pak mě svrběly ruce, aby se mi to povedlo v mém domovském klubu Swindonu,“ uvedl Adams před svým posledním vystoupením na dráze Abbey, kde strávil s malými přestávkami neuvěřitelných dvanáct let. A povedlo se mu to ukázkově. Vyhrál všech pět jízd a na stupně vítězů ho doprovodili Chris Holder a Matej Zagar. Bývalou světovou plochodrážní dvojku pak nechtěli fanoušci, kteří za ním přijeli z Polska, Německa, Švédska, Dánska i Austrálie, pustit ze stadionu.
„Dopadlo to nejlépe, jak mohlo. Je krásné opouštět Evropu s vítězstvím v kapse a s takovým fantastickým rozloučením, jaké mi moji fanoušci připravili. Vyšlo nám i počasí, bylo to opravdu super. Nemohl jsem si přát nic lepšího. Je to požehnání,“ řekl Adams poté, co se podepsal celé armádě svých příznivců. „Nemohl jsem se hnout, dav mne uvěznil a nechtěl jít domů Všichni se se mnou chtěli osobně rozloučit. Nemohu dostatečně poděkovat všem - jezdcům, fanouškům, činovníkům. Také musím samozřejmě poděkovat své rodině za to, že mi umožnila těch krásných 22 let závodění v Evropě."

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (2x):TOPlist