Sbohem Leigha Adamse

Leigh Adams (39) definitivně ukončil svou evropskou kariéru a odjel nastálo do své rodné Austrálie. A byla to rozlučka jaksepatří! Dvojnásobný vítěz plochodrážního World Cupu ve svém posledním britském závodě vyhrál v barvách Swindonu všechny své jízdy a pak si už jen užíval nekonečné ovace vyprodaného stadionu.

Sbohem Leigha Adamse
Čtyřnásobný vítěz pardubické Zlaté přilby už během letošního roku uvedl, že sezona 2010 bude jeho labutí písní na starém kontinentu a v příštím roce pojede jen pár závodů v rodné Austrálii. A protože si během své neskutečně úspěšné evropské kariéry získal tisíce fanoušků všude, kde působil, muselo jeho loučení probíhat na několikrát. Nejprve 10. října v polském Lešně, kde ale ve finále prohrál s toruňským matadorem Adrianem Miedzinskim. „Strašně mne mrzelo, že jsem své působení v Lešně neukončil vítězstvím. Ale byl to regulérní závod a ne charitativní akce, a to jsem také svým soupeřům před startem řekl. O to víc pak mě svrběly ruce, aby se mi to povedlo v mém domovském klubu Swindonu,“ uvedl Adams před svým posledním vystoupením na dráze Abbey, kde strávil s malými přestávkami neuvěřitelných dvanáct let. A povedlo se mu to ukázkově. Vyhrál všech pět jízd a na stupně vítězů ho doprovodili Chris Holder a Matej Zagar. Bývalou světovou plochodrážní dvojku pak nechtěli fanoušci, kteří za ním přijeli z Polska, Německa, Švédska, Dánska i Austrálie, pustit ze stadionu.
„Dopadlo to nejlépe, jak mohlo. Je krásné opouštět Evropu s vítězstvím v kapse a s takovým fantastickým rozloučením, jaké mi moji fanoušci připravili. Vyšlo nám i počasí, bylo to opravdu super. Nemohl jsem si přát nic lepšího. Je to požehnání,“ řekl Adams poté, co se podepsal celé armádě svých příznivců. „Nemohl jsem se hnout, dav mne uvěznil a nechtěl jít domů Všichni se se mnou chtěli osobně rozloučit. Nemohu dostatečně poděkovat všem - jezdcům, fanouškům, činovníkům. Také musím samozřejmě poděkovat své rodině za to, že mi umožnila těch krásných 22 let závodění v Evropě."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist