Pozvánka na 53. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka

V pondělí 26. září 2022 se v Praze 6 na plochodrážním stadionu Markéta od 19.00 hodin uskuteční 53. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka, který se nejen v Praze těší velké oblibě. Již skutečnost, že tento závod je nejstarším motoristickým podnikem pořádaným v Praze hovoří samo za sebe. Jeho tradice byla započata v roce 1969 na počest slavného československého plochodrážního reprezentanta Luboše Tomíčka, kdy podlehl následkům zranění při havárii v závodě „Zlatá přilba“ roku 1968 v Pardubicích. Od té doby se stává pravidelným vyvrcholením motoristické sezóny v Praze s vysokou diváckou účastí.

Jako každý rok se i letos na startu závodu představí zástupci světového plochodrážního sportu, kteří přijedou do Prahy symbolicky uctít jeho památku. Závod bude vysílán v přímém přenosu ČT sport od 19.00 hodin.

Pořadatelé před sebou neměli jednoduchý úkol. S minimální finanční podporou je velmi těžké vytvořit dobré podmínky podniku, který má dlouholetou tradici a prestiž. Pro pořadatele jsou velmi důležití i diváci, kterým chtějí nabídnout skvělou podívanou i zajímavý doprovodný program. Auto klub Markéta chtěl také zajistit dostupnost akce pro všechny fanoušky tohoto specifického motosportu, a to za přijatelné ceny vstupného (v předprodeji již od 290,- Kč). Děti do 15 let mají tradičně vstup zdarma (neplatí pouze v případě koupi vstupenek na hlavní tribunu).

Po covidové pauze se pro diváky opět otevře depo, a tak autogram nebo selfie se závodníkem může opět rozšířit jejich sbírky. Plánované je také setkání s českým plochodrážním jedem Josefem Francem včetně závodního speciálu, na kterém se děti i dospělí budou moci vyfotit.

Chystají se i menší novinky při zahajovacím ceremoniálu. Veškeré informace o doprovodném programu budou postupně zveřejňovány na sociálních sítích a webových stránkách:
Facebook – AK Markéta – plochá dráha
Instagram – @speedwayprague
Webové stránky: www.speedway-prague.cz

Časový harmonogram
13:00 Otevření stadionu pro jezdce
13:00 Otevření Race Office a info centra
15:00 Otevření pokladen
17:00 Otevření stadionu pro diváky a tiskového střediska
17:30 Rozprava fotografů v tiskovém středisku
17:45 – 18:15 Přístup divákům do depa

18:55 Slavnostní nástup

19:05 1. jízda
21:05 Finálová jízda
21:10 Příjezd vítězů
21:20 Vyhlášení vítězů

21:45 Tisková konference

Partneři akce jsou:
Hl. m. Praha, MČ Praha 6, OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra, Česká podnikatelská pojišťovna, Autokomplex Menčík, MaxVision, ENI, Hitrádio City 93,7 FM, MotorBIKE

Potvrzení účastníci MLT
Tak jako v loňském roce, i letos vsadili pořadatelé na mladé nadějné jezdce. 52. ročník ukázal, že vyrovnaná startovní listina nepotřebuje velké jméno na to, aby byly závody napínavé a plné adrenalinu. Pořadatelé tak dali šanci zajímavým zahraničním jezdcům, kteří budou rovnocennými soupeři pro české elitní jezdce, kterými jsou Milík, Kvěch, Chlupáč, Klíma a Krčmář.

Již potvrzená jména doplní také loňský vítěz Francis Gusts, s kterým se v současné době vedou jednání.

 • Levishyn Marko, Ukrajina
 • Goret Steven, Francie
 • Gusts Francis, Lotyšsko
 • Kowalski Bartolomiej, Polsko
 • Škorja Nick, Slovinsko
 • Hansen Mads, Dánsko
 • Castagna Michele Paco, Itálie
 • Kvěch Jan, Česká republika
 • Chlupáč Petr, Česká republika
 • Krčmář Eduard, Česká republika
 • Klíma Daniel, Česká republika
 • Milík Václav, Česká republika
 • Vaníček Jaroslav, Česká republika (náhradník)
 • Kameník Matouš, Česká republika (náhradník)

„Teď jedeme závod v polský lize, chceme určitě postoupit do extraligy. Jinak nás nic výjimečného nečeká, až pak SEC v Pardubicích, kde se mi zatím vůbec nedařilo. Pak máme Zlatou přilbu a hurá na Tomíčka, který mi furt chybí. Určitě se budu snažit o výsledek a jsem rád, že jsem dostal příležitost na něm startovat. Ještě nás čeká poslední kolo české extraligy, kde nám pár podílů uteklo, ale přijedeme připravení na to vyhrát (ZP Pardubice),“ řekl přední český jezdec Václav Milík na otázku plánů v současné době.

„Jak říkal Vašek, teď máme finále polské ligy, kde budeme rivalové. Pak nás čeká poslední kolo české extraligy v Liberci, kde máme ještě šanci vyhrát extraligu (AK Markéta Praha), ale bude to pro nás těžký. Budeme se snažit nasbírat tolik bodů, abychom to vyhráli. Pak mě čekají perný dny, tři dny v Pardubicích a v pondělí MLT, chtěl bych se na to připravit, protože jsou tam důležité závody pro mě. SEC pojedu poprvé, a ještě na domácí půdě, takže bych chtěl udělat pěkný výsledek. Potom už jen MČR dvojic v Kopřivnici a odvolaný mistrák, který se dnes v Plzni kvůli počasí nepojede,“ doplnil stejnou otázku Jan Kvěch.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist