Úvod MS: Car Nikolaj Krasnikov vládne dál

Jinak to snad ani dopadnout nemohlo! V prvním dvouzávodě mistrovství světa na ledové ploché dráze triumfovala početná ruská ekipa a hlavně šestinásobný šampion Nikolaj Krasnikov, který vyhrál všechny své jízdy. Nás potěšil Antonín Klatovský, který v roli náhradníka vybojoval v neděli desáté místo.

První dva závody finálové série se jely o uplynulém víkendu v ruském Krasnogorsku. Svoji totální převahu prokázala ruská komanda už v sobotu, když obsadila prvních sedm míst. Nejlepším jezdcem mimo Rusy byl sedmý Němec Günther Bauer se sedmi získanými body. Nikolaj Krasnikov už je dlouhá léta kapitolou sama pro sebe, vyhrál posledních šest šampionátů a je zkrátka neporazitelný. V sobotu se šestkrát postavil na start a šestkrát projel cílem jako první. To zopakoval i v neděli. Nejzajímavější moment tak v sobotu nastal v 19. jízdě základní části, když jasně vedoucímu Igoru Kononovovi, který v tu dobu kandidoval na celkové druhé místo, zčistajasna ztichl motor. Rus se ale nenechal vyvést z míry a motocykl dotlačil až do cíle. Ve finále A pak vybojoval stříbrnou pozici. Nejhorší dva jezdci ze soboty uvolnili pro neděli místa ve startovní listině dvěma jezdcům, kteří si v kvalifikačních rundách vyjeli pozice náhradníků. Společně s Finem Matsem Jarfem to byl i nejlepší český ledař posledních let Antonín Klatovský. A tomu se v neděli vedlo skvěle. V základní části si vyjel pět bodů a skončil dvanáctý. Ve finále C se umístil jako za vítězem letošního Santa Cupu, švédským veteránem Stefanem Svenssonem. To mu vyneslo celkově desáté místo a devět bodů do tabulky seriálu mistrovství světa. Šampionát pokračuje za týden dvojzávodem v ruském Togliatti