Čeští ledaři obhájili světový bronz

O minulém víkendu se v ruském Togliatti uskutečnilo mistrovství světa družstev v ledové ploché dráze a naši reprezentanti zde obhájili loňskou bronzovou medaili!

Čeští ledaři obhájili světový bronz
Přestože většina našich masmédií tenhle úspěch přešla bez povšimnutí, jedná se o další skvělý zářez do naší motocyklové historie. Bronzovou medaili náš tým získal už v loňské sezóně, kde nás v Berlíně reprezentovali bratři Klatovští spolu s Andrejem Divišem. Před zahájením letošního ročníku asi jen největší optimista doufal v obhajobu tohoto skvělého umístění, protože loňská sestava utrpěla trhliny už před zahájením sezóny. Andrej Diviš se zranil při motokrosové přípravě a také nejzkušenější člen výpravy, tedy Antonín Klatovský laboroval většinu sezóny se zraněním a svezl se pouze ve dvou závodech. Nejvíce rozjetý byl jeho bratr Jan Klatovský, který je letos pravidelným účastníkem světové Grand Prix a v hamerském závodě získal (už potvrzený) titul mistra České republiky. Klatováky do dalekého Ruska doprovodil náhradník Jan Pecina a trenér Miroslav Topinka. O titulu mistra světa bylo v podstatě rozhodnuto už před zahájením, protože nikdo ani v nejmenším nemohl předpokládat, že by reprezentanti Ruska ve složení Danil Ivanov, Nikolaj Krasnikov a Dmitrij Chomicevič zaváhali a titul přenechali některému z protivníků. Na další medaile ale určitě pomýšleli (snad kromě Nizozemců) všichni ostatní soupeři. Šampionát byl dvoudenní a po prvním soutěžním dnu byl na čele samozřejmě domácí tým, který měl na svém kontě rovný „sórok“ bodů. Druzí byli se dvaadvaceti body Rakušané a naši se dělili o třetí pozici spolu s Finy a na jejich kontě byla rovná dvacítka bodů, které si Anton s Honzou rozdělili rovným dílem. Oba dva si připsali také po jednou pádu, ale naštěstí se vše obešlo bez zranění. V nedělních jízdách naši reprezenzanti prohráli s ruskými dominátory, remízovali s největšími soupeři z Finska (Antti Aakkem a Matsem Järfem) a nerozhodně to bylo i s Rakušany a Nizozemci. Přestože prohráli jízdu se silnými Švédy (Robertem Hendersonem a Stefanem Svenssonem), tak s přehledem deklasovali Němce, na svoje konto nasbírali o dva body víc nežli Finové a zajistili si tak celkovou bronzovou medaili.


I tenhle úspěch potvrzuje, že naše ledová plochá dráha je na výrazném vzestupu a je důležité, že Klatováci nejsou v pozici pověstných generálů bez vojska, ale řady našich ledařů se během dvou sezón nebývale rozrostly. Bylo by skvělé, kdyby tenhle vzrůstající trend zaregistrovali i funkcionáři na důležitých místech, kde se rozhoduje o podpoře naší ledové ploché dráhy a jejich podpora odpovídala dosahovaným úspěchům!


Celému našemu týmu gratulujeme!!!

Výsledky


1. Rusko 59
Danil Ivanov 23,
Nikolaj Krasnikov 18,
Dmitrij Chomicevič 18

2. Rakousko 44
Harald Simon 27,
Martin Leitner 1,
Franz Zorn 16

3. Česká republika 37
Antonín Klatovský 19,
Jan Klatovský 18,
Jan Pecina DNR

4. Finsko 35

Antti Aakko 28,
Mats Järf 7,
Janne Vilponen 0

5. Švédsko 32
Robert Hendersson 21,
Stefan Svensson 11,
Per Olof Serenius DNR

6. Německo 29
Günther Bauer 12,
Stefan Pletschacher 6,
Max Niedermaier 11

7. Nizozemí 16
Max Stellingwerf 14,
Gerrit Schukken 1,
Simon Reitsma 1

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist