Václav Milík pojede Speedway Euro Championship

O uplynulém víkendu se ve slovinském Kršku odjel challenge o postup do Mistrovství Evropy ploché dráhy tedy Tauron Speedway Euro Championship. V Kršku se sešla znamenitá startovní listina, ve které byli jezdci, kteří prošli přes kvalifikace do tohoto závodu. Z šestnácti zúčastněných jezdců jich jenom pět postupovalo do SECu. Ve startovní listině nechyběl ani český plochodrážník Václav Milík. Ten odjížděl do Krška ve velmi dobré formě, kterou potvrdil v týdnu ve švédské nejvyšší soutěži čtrnácti body, které vybojoval pro svůj tým Piraterna Motala.

V Kršku si Václav vyjel v první rozjížďce jeden bod, ve druhé také jeden bod, ve třetí rozjížďce dva body. Do čtvrté jízdy se mu po menších úpravách jeho plochodrážního motocyklu podařilo výborně odstartovat díky čemuž si připsal první a zároveň poslední plný bodový zisk za první místo. V poslední páté jízdě to bylo opět za jeden bod za třetí místo v cíli, takže v celkovém součtu bodů po odjetí všech pěti sérií to bylo deváté místo s osmi získanými body. Nutno dodat, že jezdci od šestého do desátého místa měli stejný počet bodů. Pátý v pořadí, a tedy poslední postupující měl jen o jeden jediný bod navíc, což znamenalo, že Václav Milík zůstal jen těsně za postupovou bránou.

Startovní listina SECu pro ročník 2022 měla tedy z velké části jasnou startovní listinu s tím, že zůstalo prvním pět závodníků z loňského roku, dále pak pět závodníku z Challenge a o posledních stálých pěti jezdcích měli rozhodnout divoké karty, které měl pořadatel seriálu připravené. Ty byly zveřejněny na začátku týdne a mezi figurujícími jezdci byl nakonec i Václav Milík, který tak stejně jako v loňské sezoně postoupil do SECu díky divoké kartě, která udělala obrovskou radost všem českým fandům. Václav Milík má v celé historii tohoto šampionátu na svém kontě nejvíce startů ze všech jezdců a co se úspěšnosti týče, tak to je druhé místo v celkovém hodnocení z roku 2016 a třetí příčka z roku 2017. To znamená, že na celkové vítězství v tomto seriálu stále čeká a je to tedy poslední medaile, která mu v jeho sbírce chybí. Doufejme, že to vyjde v letošní sezoně, pro kterou jsou připravené celkem čtyři závodu v rámci Tauron Speedway Euro Championship, který odstartuje příští víkend na plochodrážním stadionu v polském Rybniku. Na začátku srpna bude šampionát pokračovat v německém Güstrow, na začátku září se pojede v polské Lodži a celý seriál zakončí čtvrtý zářijový víkend ve východočeských Pardubicích, kde si tento šampionát odbude svou premiéru v rámci tradičního každoročního pardubického plochodrážního víkendu, který tímto závodem odstartuje. Doufejme, že se bude Václavovi dařit, protože bojovat o evropský trůn na domácí pardubické dráze za podpory domácích fanoušků by bylo něco neuvěřitelného.

Václav Milík (jezdec) – „Minulý týden byl opravdu náročný. Ve čtvrtek švédská liga. Ze Švédská jsme letěli rovnou do Záhřebu, kde nás nabrali kluci z týmu a jeli jsme rovnou do Krška, kde se hned druhý den jela challenge do Mistrovství Evropy. Sobotní závod byl hodně těžký a musím říct, že se mi nedařilo úplně podle představ. Udělal jsem osm bodů a devět jich stačilo na postup, takže jsem byl obrovsky zklamaný. Pak jsem se ale dozvěděl, že jsem dostal divokou kartu, což mi udělalo obrovskou radost, protože jsem se chtěl probojovat do mistrovství Evropy a nepodařilo se mi to, takže mi organizátoři dali divokou kartu. Jede se na čtyři závody s tím, že vítěz evropského šampionátu postupuje dále do Grand Prix pro nadcházející sezonu, což by pro mě bylo super. Mám už stříbrnou medaili z mistrovství Evropy, mám už bronzovou medaili, ale furt mi chybí ta zlatá, takže udělám úplně všechno pro to, abych tenhle rok udělal co nejlepší výsledek a dostal tu medaili, která mi ještě chybí. Doufám, že budete se mnou, že mi budete fandit a jedeme dál. Je před námi ještě spousta závodů ale mám fakt velkou radost, že jsem tu divokou kartu dostal a díky tomu mám možnost si o tu zlatou medaili zabojovat.“

Děkujeme všem fanouškům, že nás podporují a fandí nám a dále pak všem partnerům a sponzorům za to, že u toho jsou v letošní sezoně s námi.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist