Neděle patřila ruskému jezdci Lagutovi, lídrem je Polák Janowski

Dá se říct, že nedělní závod byl na Markétě třetí Grand Prix ve třech dnech. Kalendář mluvil o dvou a tak tohle překročení plánu naplánoval sobotní liják, který závod číslo dva ukončil. Předpověď na neděli byla optimistická, což slibovalo odjet komplet závod za krásného počasí. Dráha nebyla nijak poznamenaná sobotním deštěm a dal se očekávat boj o důležité body do seriálu SGP.

Opět byl v akci Jan Kvěch a opět, i když věkem junior, v každé jízdě dokazoval, že stíhá závodit se světovou špičkou. Jeho bodový zisk byl oproti pátku o jeden bod chudší, ale tohle získávání zkušeností se třeba projeví už příští rok při ataku postupu do semifinále. V průběhu závodu se velmi dobře ukazoval ruský závodník Artem Laguta, který svou zářivě žlutou kombinézu až na jednu jízdu vozil v základní části na vedoucí pozici. Vyrovnaný závod, ale pomalu spěl do fáze, kdy se sečtou body a osm nejlepších se rozlosuje podle úspěšnosti do dvou semifinále.

Oproti pátku se do něj probojoval i Martin Vaculík a určitě měl ambice postoupit ještě o jízdu dál. V Praze se mu to ovšem nepovedlo skončil v jízdě o finále poslední. Finálová jízda byla důstojnou tečkou za vlastně tři dny závodění na Markétě. Ruský závodník Emil Sajfutdinov v ní z prvního místa propadl až na místo poslední. První ho předjel krajan A. Laguta a už vedoucí pozici nepustil. Vítězství tak získal ten opravdu v neděli nejlepší a po krátké oslavě v druhé zatáčce se svým týmem a zastávce na pódiu spěchal za rodinnou na hlavní tribuně, kde si asi nejvíc užil své vítězství.

ANLAS CZECH REPUBLIC SGP (2.závod): 1. Artem Laguta 20, 2. Maciej Janowski 18, 3. Fredrik Lindgren 16, 4. Emil Sayfutdinov 14, 5. Bartosz Zmarzlik 12, 6. Jason Doyle 11, 7. Martin Vaculik 10, 8. Anders Thomsen 9, 9. Tai Woffinden 8, 10. Leon Madsen 7, 11. Max Fricke 6, 12. Matej Zagar 5, 13. Krzysztof Kasprzak 4, 14. Jan Kvěch 3, 15. Robert Lambert 2, 16. Oliver Berntzon 1, 17. Petr Chlupac 0, 18. Daniel Klima DNR.

WORLD CHAMPIONSHIP (pořadí MS): 1. Maciej Janowski 38, 2. Artem Laguta 32, 3. Emil Sayfutdinov 32, 4. Fredrik Lindgren 30, 5. Tai Woffinden 24, 6. Bartosz Zmarzlik 23, 7. Martin Vaculik 18, 8. Leon Madsen 17, 9. Jason Doyle 16, 10. Max Fricke 15, 11. Anders Thomsen 12, 12. Matej Zagar 11, 13. Robert Lambert 9, 14. Jan Kvěch 7, 15. Krzysztof Kasprzak 5, 16. Oliver Berntzon 3.