Mezinárodní přebor ČR Mini moto v Pardubicích

Po dlouhých pěti letech se do minibikového areálu v Pardubicích vrátil seriál závodů přeboru ČR těchto nejmenších závodních motocyklů. Letos je to pro jezdce této třídy druhé zastavení a současně první na klasické malé trati. Počasí však stejně jako v Písku příliš nepřálo a jak sobotní kvalifikace, tak nedělní závody ovlivnilo nepříjemné chladné a deštivé počasí. Vedle jezdců s licencemi byl vypsán také závod pro hobby jezdce, závodní pole zde bylo neméně kvalitní oproti bodujícím třídám a z vítězství se v jednom vypsaném závodě radoval Tomáš Bureš.

Mezinárodní přebor ČR Mini moto v Pardubicích
Počasí však stejně jako v Písku příliš nepřálo a jak sobotní kvalifikace, tak nedělní závody ovlivnilo nepříjemné chladné a deštivé počasí.
Vedle jezdců s licencemi byl vypsán také závod pro hobby jezdce, závodní pole zde bylo neméně kvalitní oproti bodujícím třídám a z vítězství se v jednom vypsaném závodě radoval Tomáš Bureš.
Nejmladší závodníci třídy Junior A (od 6 do 10 let) neměli lehkou úlohu v proměnlivých podmínkách a hned po startu první jízdy došlo k hromadnému karambolu několika jezdců, závod byl zastaven, malí závodníci však po vzoru velkých závodníků sebrali své stroje a nastoupili rychle k opakovanému startu. Po sečtení bodů za obě jízdy se radoval z vítězství Štěpán Zuda, na stupních vítězů ho doprovodili Lukáš Svoboda a Milan Děkan.
Neméně dramatické závody se odehrály ve společném závodě tříd Junior B a Senior 40.
V seniorech a absolutně obě jízdy vyhrál bezchybně jedoucí Petr Jadrný, jehož stroj Blata, byl skutečně skvěle připraven. Bojovný výkon předvedl Jakub Machů, který přes několik pádů na mokré dráze získal druhé místo, třetí dokončila v seniorech Markéta Strnadová.
V Juniorech B se z vítězství radoval překvapivě Oliver König, pro kterého je to vítězný závod teprve při jeho druhém startu na minibiku. K vítězství mu pomohly i komplikace jeho soupeřů. Vojtěch Schwarz bral druhé místo a slovenský závodník Zikmund Bajcsi místo třetí.
Vít Bromovský byl velkým favoritem třídy Senior open 50, získal pole position, ale stejně jako v Písku na očekávané vítězství v závodech plných dramatických zvratů a situací nezískal. Po startu prvního závodu došlo k hromadnému pádu pěti jezdců, který vyřadil např. Ditu Daňhelkovou nebo Tomáše Daňka. Technické komplikace při opakovaném startu zbrzdily Petra Bicana vítěze z Písku, jeho týmový kolega Vítek Bromovský špatně vybral pneumatiky a další favorit Jarda Štipčák do mokrého závodu vůbec nezasáhl. Naopak skvělý výkon na zmoklé dráze předvedl mladý Martin Děkan, který se dočkal své první výhry. Po součtu bodů druhé místo získal Vít Bromovský a třetí Petr Bican. Ve zvlášť hodnocené třídě Czech senior 40 se z vítězství radoval Petr Seménka, který v druhé jízdě dlouho útočil na absolutní vedení. Druhou příčku obsadil nestor nejenom minibikového závodění Pavel Roháč a třetí Libor Varmuža.
Seriál závodů pokračuje již příští víkend na slovenském okruhu v Dunajské Stredě, kde se pojedou s třídami Mini moto také MiniGP a skútry.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist