Pitbikový tým Vaněk se představuje

Motocyklový tým Sociál Racing Powered by Vaněk Výroba Sáněk vám představuje svoje plány, s nimiž vstupuje do seriálu Rival Trophy 2020.

Na konci loňského roku, tedy prosinci proběhlo v kutnohorské motokárové hale oficiální představení novinky pro závodní sezonu 2020 a tou je pěti dílný motocyklový seriál s názvem Rival Trophy, který se pojede pod patronací firmy Motor Village 69 na třech malých silničních okruzích v České Republice. Dějištěm tohoto šampionátu bude Vysoké Mýto, Cheb a Písek. Co se týče kategorií, tak šampionátu Rival Trophy se budete moct zúčastnit buď v kategorii MINIGP, ve které budou startovat motocykly Ohvale GP a tou další kategorií budou silniční Pitbiky, tedy malé motárdové motocykly se silničními pneumatikami s tím, že se v této kategorii jezdí silničním stylem, což je koleno na zemi v zatáčkách. Podle nejnovějších informací to vypadá, že bude poměrně velký zájem ze strany jezdců, což samozřejmě znamená, že bude velká konkurence s tím, že závody budou velmi divácky atraktivní. Bohužel současná situace kolem Covidu 19 zbrzdí plánovaný začátek sezony Rival Trophy ale zároveň pevně doufáme, že se šampionát uskuteční v plném rozsahu dle původního kalendáře s tím, že se první závodní termín přeloží do následujícího měsíce.

To toho šampionátu nastoupí i kolínský tým Sociál Racing Powered by Vaněk Výroba Sáněk, ve kterém budou týmové barvy hájit dva jezdci. Tím prvním, tedy týmovou jedničkou bude ostřílený jičínský závodník David Polák, který má bohaté zkušenosti s velkých silničních závodů a mimo jiné je to také více-mistr české republiky v kategorii 125 Sportproduction z roku 2018. David má mnoho zkušeností a patří tak k velmi rychlým jezdcům, což samozřejmě znamená, že bude v závodech Rival Trophy bojovat o příčky nejvyšší. Druhý jezdec v týmu bude kolínský závodník Vojtěch Vaněk, který v letošním roce nastoupí do své vůbec první plnohodnotné závodní sezony, která bude velkou neznámou. Hlavním cílem je získávat co nejvíce zkušeností, postupně pracovat na výkonnosti a dostávat se co nejvíce dopředu, což samozřejmě nebude jednoduché ale také nemožné. K dispozici budeme mít italské motocykly PBS s tím, že David Polák jede na modelové řade PBS PRO 160cc, kdežto Vojtěch Vaněk má k dispozici Thunder 160cc.

V současné době probíhají přípravy na první podnik, který by měl být v červnu. Snad všechno dobře dopadne a postavíme se tak na start prvního závodu seriálu Rival Trophy v šestém měsíci tohoto roku. Hlavní náplní jsou v současné době kondiční tréninky, fyzická příprava. Počasí se již v posledních dnech umoudřilo, což znamená, že se můžeme začít připravovat i v sedle našich motocyklů. V neposlední radě nezbývá nic jiného než poděkovat lidem a firmám, které nám v našem závodění pomáhají a tím jsou hlavně firmy Motor Village 69, PBS Česká Republika, dále pak nesmíme zapomenout na Moto Škola Landa Kolín, 151s Worn by Winners, 101 Underground Riders a v neposlední řadě webu svoboda.info za zveřejňování našich tiskových zpráv.

Na začátek letošní sezony se opravdu těšíme, pokud se zajímáte o motocykly a motocyklový sport, určitě se přijeďte podívat a nějaký z našich závodů. Pokud chcete více informací o dění našeho týmu, tak nás podpořte na sociálních sítích Instagramu či Facebooku, kde nás naleznete pod názvem Vaněk Výroba Sáněk.
 

Informace o redaktorovi

Martin Hakl - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist