Pozvánka na NitrolympX

NitrolympX v německém Hockenheimu bude o víkendu 17.- 19. srpna srazem dragsterových bohů. Celou akci rozpoutá finský skokan na lyžích Janne Ahonen se svým novým Top Fuel dragsterem o výkonu neuvěřitelných 6000 HP. Hlavním lákadlem budou Top Fuel Car, kde první místo získává zasloužených 3500 €.

V autech se představí dále Top Metanol, Super Car, Street Car a samozřejmě Junior Dragster. Některý z diváků si odnese mimořádný zážitek ze svezení v Top Fuel Car (samozřejmě jen jako spolujezdec:-) se zrychlením z 0-100km/h za jednu vteřinu a maximálkou na ¼ míle přes 400 km/h. Rychlostní rekord má švýcar Erbacher s rychlostí na 1/4 míle 512 km/h.

Samozřejmě se pojednou i motorky a to ve třídách Nitro-Bike Thunder, Pro Bike Eliminaor, klasicky Super Street Bike, Super Twin Top Gas s jediným čechem učástnícím se této třídy Romanem Sixtou a své si odjedou i majitelé Harleyů ve V-Rod Destroyer Cup. Příznivci silných strojů a techniky si zde určitě přijdou na své a to nejen podívanou na trati tak i procházkou depem.

Od páteční desáté hodiny se jede 1. a 2. kvalifikace aut i motorek, v sobotu třetí. V sobotu bude také probíhat část závodů a večer to uzavře show kaskadérů a Jet Cars. Neděle bude o dojetí finálových jízd.


Startovní listina
Více info na www.nitrolympx.de Podrobnou reportáž včetně velké fotogalerie zveřejníme na serveru Motorkáři.cz

Informace o redaktorovi

Mirek Rollinger - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist