SX v Aténách: Neugebauer dvakrát na podiu

V roce 1995 vybudovali v Aténách vzhledem k letním Olympijským hrám 2004 "Sta­di­on míru a přátelství". A o uplynulém víkendu se zde konal pod sponzorem Mons­ter En­er­gy mezinárodní Su­per­cross. Celkové vítězství patřilo 22-letému Ame­ri­čanovi Wes­t­onu Peickovi.

Peick, který v Aténách startoval na motocyklu Ya­ma­ha YZF 450 dominoval oběma závodním dnům dle své libosti. Vyhrál nejen kvalifikaci, ale celkem suverénně kraloval 26-člennému závodnímu poli i v závodech samotných.

V sobotu za ním skončili Fran­couz Flo­rent Ri­chier (KTM) a náš Fi­lip Neu­ge­bau­er (Ka­wa­sa­ki). Top-5 pak dokompletovali jezdci na Hondách Micka­el Mus­quin a Co­le Siebler, zatímco šestý dojel  Ja­son Tho­mas na Suzuki.

V neděli sice prohrál Wes­t­on Peick v semifinále s naším Fi­lipem Neu­ge­bau­erem, ale ve finále mu porážku vrátil a stal se tak králem Atén 2012. Neu­ge­bau­er byl v cíli odmávnut jako druhý a Micka­el Mus­quin na místě třetím. Ja­son Tho­mas, Co­le Siebler a Flo­rent Ri­chier projeli cílovou páskou na místech čtyři až šest.

Ateny - sobota fi­nále: 1. Peick Wes­t­on (USA, YAM), 2. Ri­chier Flo­rent (FRA, KTM), +00:01.225; 3. Neu­ge­bau­er Fi­lip (CZE, KAW), +00:05.749; 4. Mus­quin Micka­el (FRA, HON), +00:10.567; 5. Siebler Co­le (USA, HON), +00:11.228; 6. Tho­mas Ja­son (USA, SUZ), +00:19.146; 7. Kou­zis Pa­na­gio­tis (GRE, HON), +00:39.467; 8. Skyva­los Ma­no­lis (GRE, HON), +1 kolo; 9. Lu­riou Ni­kos (GRE, KAW); 10. Dia­ka­kis Ni­ko­la­os (GRE, KAW); 11. Sed­lak Da­ni­el (GER, HON), +2 kola; 12. Pa­pi­las Pa­na­gio­tis (GRE, HON).

Ateny - neděle fi­nále: 1. Peick Wes­t­on (USA, YAM), 2. Neu­ge­bau­er Fi­lip (CZE, KAW), +00:06.446; 3. Mus­quin Micka­el (FRA, HON), +00:43.426; 4. Tho­mas Ja­son (USA, SUZ), +00:55.088; 5. Siebler Co­le (USA, HON), +01:05.844; 6. Ri­chier Flo­rent (FRA, KTM), +01:09.218; 7. Kou­zis Pa­na­gio­tis (GRE, HON), +1 kolo; 8. Skyva­los Ma­no­lis (GRE, HON); 9. Pa­pi­las Pa­na­gio­tis (GRE, HON); 10. Lu­riou Ni­kos (GRE, KAW); 11. Nai­pou­los Gior­gos (GRE, KTM); 12. Kri­ti­kos Ma­no­lis (GRE, YAM).