Úvodní závod JKP v motokrosu je o víkendu v Klukách

Po téměř tříměsíční nucené pauze se budeme opět moci sejít na motokrosových závodech. V neděli, 14. června odstartuje v Klukách u Písku seriál jihočeského KP v motokrosu. Úvodní dva závody se podle původního kalendáře měly jet v Netolicích a v Kramolíně u Nepomuka, byly však z důvodu opatření COVID-19 bez náhrady zrušeny. Seriál jihočeského KP tak bude letos činit celkem pět podniků namísto původních sedmi. Pořadatelem úvodního podniku je velice agilní klub MS Kluky.

Nedělní závod se pojede společně s přeborem VVL Cup a tudíž bude jeho součástí také třída 50ccm. Jinak se bude standardně závodit v kategoriích 65+85ccm, Hobby MX1, Hobby MX2, Veterán 40+, MX1 a MX2. Kromě kompletní jihočeské špičky se do závodu přihlásilo i několik předních jezdců z MMČR z ostatních regionů a celá řada zahraničních jezdců, především z Rakouska, kde se zatím motokrosové seriály nerozjely.

Chuť závodit je ze strany jezdců obrovská, a tak se dá v Klukách očekávat velice vysoká sportovní úroveň. I navzdory stále platným vládním opatřením COVID-19 se nemusí nikdo bát, že by do závodu nebyl přijat. Depo bude uzavřené a diváci budou situováni v oddělných sektorech, které budou splňovat aktuální vládní nařízení. V těchto sektorech bude zajištěno jak občerstvení, tak i toalety. Takže ani diváci se nemusí bát, že by je někdo do areálu závodiště nepustil. Jen bych chtěl všechny zúčastněné požádat o dodržování pokynů pořadatelů.

Tituly krajských přeborníků v hlavních třídách MX1 a MX2 budou obhajovat Rudolf Plch, resp. Pavel Beránek. Zajímavé budou i souboje mladých jezdců ve třídě 65+85ccm, kde bude startovat i mnoho jezdců z MMČR Junior, které se pojede den předtím, v sobotu, 13.6. v nedalekém Jiníně u Strakonic. Dle nominace je jezdecky nejpočetněji obsazená třída Veterán, tedy jezdců nad 40 let věku, která také slibuje ostré souboje zkušených závodníků. Také ve třídách hobby se může objevit hned několik mladých rychlých jezdců, kteří budou mít ambice prosadit se do budoucna do prestižních kategorií MX1 a MX2.

Trénink odstartuje v neděli v Klukách již v 7:30 hod., závody pak v 13:00 hod. Více informací k závodu najdete na www.motosportchynov.cz

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist