SMS Buell Cup: Málkovští zazářili ve Stříbře

V neděli 21.září 2014 uspořádali v západočeském Stříbře poslední závod přeboru SMS Buell Cup. Bohužel povětrnostní podmínky nebyly nejlepší. Panovalo bouřlivé a deštivé počasí, promočená trať byla velmi náročná, hluboké koleje a obávaný skok “přes cestu“ dělal mnoha jezdcům problémy, takže jich hned několik skončilo v nemocnici.

Závodu se také zúčastnili jezdci Motosportklubu Málkov, kteří se na trati ukázali ve skvělé formě a dokázali, že jim bláto vůbec nevadí. Třída MX2 startovala společně s třídou 125 2T. Na dvoutaktu závodil Kuba Terešák a Marek Štípek, na silnějších čtyřtaktech pak Honza Kučera a Pavel Schneider.

Velmi dobře se vedlo Kubovi Terešákovi, který dojel vždy za Honzou Kučerou a přemohl tak mnohem starší a zkušenější jezdce než je on sám. V celkovém pořadí získal Kuba Terešák zlato ve třídě 125 2T a Marek Štípek stříbro. Pavel Schneider slavil zlato v licencích B a Jan Kučera rovněž zlato v licencích A.